W Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej zakończono jedną z największych inwestycji ostatnich
160 uśmiechniętych dzieciaków w Kalwarii. Gmina przebudowała im przedszkole

W Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej zakończono jedną z największych inwestycji ostatnich lat jaka miała tu miejsce.  Dokonano przebudowy przedszkola i części szkoły. Publiczne Przedszkole zyskało pięć nowych sal, a opieką zostało objętych łącznie 160 przedszkolaków.

W ostatnich latach priorytetem gminy Kalwaria Zebrzydowska  jest systematyczna rozbudowa sieci przedszkoli i stwarzanie najmłodszym mieszkańcom jak najlepszych warunków do rozwoju.  W przeciągu ostatniego roku uruchomiono oddziały wychowania przedszkolnego w Zarzycach Wielkich, Barwałdzie Górnym, Przytkowicach i Zebrzydowicach. 

Tak duże remonty były możliwe dzięki uzyskanej przez gminę Kalwaria Zebrzydowska dotacji z  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 na dofinansowanie zadania „Dać szanse przedszkolakom w Gminie Kalwaria Zebrzydowska”, które wyniosło 1.097.068,22 zł  - 85%. Koszt całego zadania wyniósł  1.290.668,50 zł. W Kalwarii Zebrzydowskiej  do  Publicznego Przedszkola trafiło dofinansowanie w wysokości 372 tys. zł.

Inwestycja polegała na  przebudowie części budynku Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej wraz z instalacjami wewnętrznymi, wykonano klatkę schodową wraz z nadbudową części budynku, dostosowano obiekt do obowiązujących wymogów przeciwpożarowych, dostosowano pięć sal szkolnych na sale przedszkolne, dostosowano pomieszczenie w części szatni na pokój wyciszeń, powiększono szatnię, wybrukowano też plac przed szkołą, wykonano dojścia do placu zabaw i piaskownicy. Całkowita wartość wyniosła 642.444,77 zł.

Cieszymy się z tych gigantycznych prac jakie zostały dokonane w Publicznym Przedszkolu w Kalwarii Zebrzydowskiej, zmiany sprawią, że dzieci będą miały okazje jeszcze lepsze warunki do rozwoju, a inwestycja w najmłodszych, rozbudowa przedszkoli jest jednym z naszych priorytetów, dążymy do tego aby przy każdej szkole funkcjonowały oddziały przedszkolne, a że jest to dobry kierunek niech świadczą uśmiechnięte i radosne twarze przedszkolaków – mówił podczas uroczystego otwarcia burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty.

W uroczystym  i poświęceniu nowych oddziałów wziął udział ksiądz Wiesław Cygan (proboszcz parafii pw. św Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej), burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty, Halina Cimer (Małopolski Wicekurator Oświaty),  wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej Tadeusz Wilk oraz radni Ewa Pacut, Tadeusz Stela i Marcin Zadora.

Jak podkreślała dyrektor szkoły Maria Mlak, najlepszą ocenę dla nowego przedszkola wystawili najmłodsi poprzez wielką radość podczas występów artystycznych. Zaangażowani w uroczystość byli również uczniowie szkoły podstawowej – występ zespołu „Skaczące fasolki” i chóru szkolnego. Dzień związany z otwarciem nowej części Przedszkola zostanie na długo zapamiętany przez dzieci i opiekunów.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 Безбожник 2017-11-13 23:25
Oczywiście klecha z pokropkiem musiał być.
Pranie mózgu od żłobka do nagrobka. :cry:
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.