Szkoła Podstawowa w Choczni otrzymała przedłużenie certyfikatu "Szkoły Promującej Bezpieczeństwo".
Szkoła w Choczni z przedłużonym certyfikatem bezpieczeństwa

Szkoła Podstawowa w Choczni otrzymała przedłużenie certyfikatu "Szkoły Promującej Bezpieczeństwo". Przekazanie odyło się podczas uroczystego apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

W piątek (10.11) w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Choczni odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości, który został zorganizowany przez uczniów i nauczycieli.

W trakcie tej wyjątkowej akademii komendant Komendy Powiatowy Policji w Wadowicach insp. Włodzimierz Warzecha wręczył na ręce dyrektora placówki Daniela Mastek przedłużenie ważności certyfikatu "Szkoły Promującej Bezpieczeństwo" - Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa na lata 2017 – 2022.

W wydarzeniu wzięli udział  pedagodzy, uczniowie szkoły, a także naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Wadowicach nadkom. Sławomir Urbanowski, wiceburmistrz Wadowic Ewa Całus oraz przewodniczący Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 w Choczni  Tomasz Bąk.

Projekt  "Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa" jest realizowany na terenie województwa małopolskiego od 2004 roku Jego głównym założeniem jest budowanie lokalnie środowisk, które chcą pracować na rzecz poprawy bezpieczeństwa oraz poczucia bezpieczeństwa.  Od samego początku cieszy się on dużym zainteresowaniem oraz wsparciem ze strony władz oświatowych, lokalnego samorządu, ale przede wszystkim samych szkół.

Idea budowania bezpiecznych przestrzeni, poszerzania wiedzy prawnej uczniów, nauczycieli i rodziców, wdrażanie algorytmów postępowania w sytuacjach kryzysowych w szkole oraz wiele innych elementów wpływających zarówno na stan bezpieczeństwa jak i poczucie bezpieczeństwa są częściami składowymi w realizacji Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa w każdej ze szkół. Idea projektu polega na uczeniu współodpowiedzialności za bezpieczeństwo osobiste, lokalne i społeczne.

(AS)
(zdjęcie: KPP Wadowice)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.