Za kilkanaście lat bezpieczeństwo naszego powiatu będzie w ich rękach. 29 uczniów, w tym aż 22 dzie
Za mundurem... panowie sznurem

Za kilkanaście lat bezpieczeństwo naszego powiatu będzie w ich rękach. 29 uczniów, w tym aż 22 dziewczyny, z pierwszej klasy Liceum Policyjnego wadowickiego Mechanika złożyło uroczyste ślubowanie.

W poniedziałek (06.11)  29 uczniów, w tym aż 22 dziewczyny, z pierwszej klasy Liceum Policyjnego wadowickiego "Mechanika" złożyło uroczyste ślubowanie. Pierwszoklasiści obiecali w nim m.in., że będą kształtować postawy patriotyzmu i przywiązania do tradycji Rzeczpospolitej Polskiej, szanować mundur i odnosić  się z szacunkiem do dziedzictwa narodowego.

Uczniowie ślubowali w obecności swoich nauczycieli i rodziców, funkcjonariuszy wadowickiej policji na czele z komendantem Włodzimierzem Warzechą, a także władz powiatowych, które reprezentowali starosta wadowicki Bartosz Kaliński oraz wicestarosta Andrzej Górecki.

Mechanik, choć ukierunkowany jest głównie na kształcenie zawodowe, na rozwój którego pozyskaliśmy w tym roku 15 mln zł, ma również bardzo długą tradycję szkolenia przyszłych policjantów. Kształcenie w tej szkole odbywa się na bardzo wysokim poziomie, w czym duża zasługa zarówno nauczycieli, jak również wadowickich policjantów, bez pomocy których nie byłoby to możliwe – mówi starosta Bartosz Kaliński.

Podczas uroczystości zastępca dyrektora Jacek Zarzycki przedstawił historię Liceum Policyjnego w wadowickim mechaniku. Z kolei uczniowie zaprezentowali pokaz samoobrony oraz pierwszej pomocy.

(AS)
(zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+12 #1 Mobilność 2017-11-07 14:47
Jak te 22 pań trafi do policji i w jednym roku zajdzie w ciążę to przez 4 lata nie będzie miał kto służyć społeczeństwu
Cytować
+6 #2 cyc 2017-11-07 19:49
czy ktoś wie jaki procent uczniów tego typu szkół zakłada mundur zostaje policjantem czy też policjantką????
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.