Trzy kolejne szkoły z naszego powiatu  otrzymały Certyfikaty "Szkoły Promującej Bezpieczeństwo" w r
Kolejne szkoły z naszego regionu mają ten certyfikat

Trzy kolejne szkoły z naszego powiatu  otrzymały Certyfikaty "Szkoły Promującej Bezpieczeństwo" w ramach projektu "Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa". Na czym on polega?

We wtorek (31.10) w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyła się kolejna gala wręczania Certyfikatów "Szkoła Promująca Bezpieczeństwo" dla placówek, które przystąpiły do realizacji projektu "Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa". Projekt  jest realizowany na terenie województwa małopolskiego od 2004 roku Jego głównym założeniem jest budowanie lokalnie środowisk, które chcą pracować na rzecz poprawy bezpieczeństwa oraz poczucia bezpieczeństwa.  Od samego początku cieszy się on dużym zainteresowaniem oraz wsparciem ze strony władz oświatowych, lokalnego samorządu, ale przede wszystkim samych szkół.

Idea budowania bezpiecznych przestrzeni, poszerzania wiedzy prawnej uczniów, nauczycieli i rodziców, wdrażanie algorytmów postępowania w sytuacjach kryzysowych w szkole oraz wiele innych elementów wpływających zarówno na stan bezpieczeństwa jak i poczucie bezpieczeństwa są częściami składowymi w realizacji Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa w każdej ze szkół. Idea projektu polega na uczeniu współodpowiedzialności za bezpieczeństwo osobiste, lokalne i społeczne.

W uroczystości uczestniczyli I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie  insp. Paweł Dzierżak, wojewoda Małopolski Piotr Ćwik, przewodniczący NSZZ Policjantów województwa  małopolskiego Grzegorz Gubała, Małopolski Kurator Oświaty  Barbara Nowak oraz przedstawiciele szkół oraz policji z miast i powiatów województwa małopolskiego.

Certyfikaty "Szkoły Promującej Bezpieczeństwo" odebrali przedstawiciele szkół, które w ostatnim okresie czasu podjęły wzmożone działania w zakresie poprawy poczucia bezpieczeństwa w swoich placówkach. Wśród nich znalazły się także placówki z naszego powiatu: Zespół Szkolno–Przedszkolny nr 2 w Wieprzu, Szkoła Podstawowa w Sosnowicach oraz Szkoła Podstawowa  w Radoczy. Łącznie wyróżnienia odebrały 22 szkoły.

(AS)
(zdjęcia: KPP Wadowice)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.