We wtorek (31.10) policjanci z komisariatu policji w Kalwarii Zebrzydowskiej  w związku z akcją "Odbla
Policjanci odwiedzili lanckorońską szkołę

We wtorek (31.10) policjanci z komisariatu policji w Kalwarii Zebrzydowskiej  w związku z akcją "Odblaskowa szkoła"  organizowaną przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odwiedzili uczniów z Zespołu Szkół w Lanckoronie.

Edukacja w zakresie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego to bardzo ważny element w wychowaniu społeczeństwa zarówno wśród dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Dlatego w trakcie spotkania, dzielnicowy - mł. asp. Dominik Ochman w ramach przedmiotowej akcji, jak również w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego, zarówno w drodze do jak i ze szkoły.

Przypomniał też uczniom podstawowe, najważniejsze zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas poruszania się po drodze oraz o konieczności noszenia elementów odblaskowych zwłaszcza po zmierzchu.

Na koniec spotkania dzieci otrzymały elementy odblaskowe.

(AS)
(zdjęcia: KPP Wadowice)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.