W Andrychowie powstaje centrum edukacyjne leśników. Będzie składać się m.in. ze ścieżki edukacyjn
Powstaje centrum edukacyjne dla miłośników przyrody

W Andrychowie powstaje centrum edukacyjne leśników. Będzie składać się m.in. ze ścieżki edukacyjnej, ciekawych egzemplarzy drzew i krzewów, tablic informacyjnych a także łąki kwiatowej.

Jak poinformowały Nowiny Andrychowskie, ​Nadleśnictwo Andrychów przystąpiło do budowy centrum edukacyjnego. Leśnicy postanowili podzielić się swoją wiedzą i umożliwić efektywniejszą edukację leśna i ekologiczną.

Centrum składać się będzie ze ścieżki edukacyjnej przebiegającej przez tereny zielone. W skład centrum wejdzie też zadaszona wiata ze stołami i ławami dla około 50 osób. W wiacie będzie miejsce na grill. Oprócz ciekawych egzemplarzy drzew i krzewów, tablic edukacyjnych i innych edukacyjnych osobliwości poczesne miejsce zajmować będzie w centrum łąka kwiatowa – czytamy na stronie Nadleśnictwa Andrychów.

Budowane centrum pozwoli na skoncentrowanie działań edukacyjnych nadleśnictwa w budynku nadleśnictwa i jego okolicy. Od przyszłego roku będzie już edukować chętnych.

(AS)
(zdjęcie: Nowiny Andrychowskie)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.