Grupa sześciu uczniów klasy trzeciej Technikum nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego przebywa obecnie na prak
Takie praktyki to super sprawa

Grupa sześciu uczniów klasy trzeciej Technikum nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego przebywa obecnie na praktykach zagranicznych w Niemczech. Budowlańcy realizują kolejny projekt w ramach programu Erasmus+.

Jak informuje nas Agnieszka Jakubowska (opiekun grupy) w tym roku szkolnym z możliwości wyjazdu skorzysta jeszcze 12 uczniów. Wśród nich będą technicy budownictwa i uczniowie szkoły zawodowej:  hydraulicy (monterzy sieci i instalacji sanitarnych) i wykończeniowcy (monterzy zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie).  Wszyscy są chętnie zatrudniani przez niemieckiego partnera szkoły.

Do udziału w projekcie zachęca uczniów nie tylko możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego i szlifowania umiejętności językowych, lecz także wysokie kieszonkowe oraz ciekawe wycieczki. W tym roku uczniowie zwiedzili już Frankfurt nad Menem, Lipsk, Erfurt oraz Eisenach.

Poznaliśmy nowych ludzi, zwiedziliśmy ciekawe miejsca. Ten wyjazd spełnił moje wszystkie oczekiwania — cieszy się Patrycja z klasy trzeciej technikum.

W tym roku uczniowie na praktykach murują, tynkują, malują i wykonują roboty ziemne. Niemieccy pracodawcy są mile zaskoczeni tym, jak świetnie radzą sobie dziewczęta.  Nic dziwnego, w drugiej klasie wszyscy  praktykanci  zdali na 100% kwalifikację  B.18 - wykonywanie robót murarskich i tynkarskich.

Ten rok szkolny jest  wyjątkowo pracowity. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach, w skład którego wchodzi obecnie technikum budowlane, oferuje uczniom udział w licznych kursach zawodowych.

Po powrocie ruszamy na kurs koparko-ładowarki i prawa jazdy, więc ten rok jest zakręcony — mówi Karolina, uczestniczka praktyki.

Inni uczniowie będą zdobywać dodatkowe kwalifikacje na kursach prawa jazdy kat. T, operatora wózków widłowych i projektowania AutoCAD. A w czasie wakacji popularnością będą się cieszyć płatne staże zawodowe.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-3 #1 kodowiec nowoczesny 2017-10-26 16:14
erasmus -to cpanie,picie i dupcz......e
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.