Dzieciaki ze Szkoły Podstawowej w Radoczy uczestniczyły w akcji "Odblaskowa szkoła". Namawiali mieszka
Dzieciaki z Radoczy świeciły przykładem i namawiały do tego innych

Dzieciaki ze Szkoły Podstawowej w Radoczy uczestniczyły w akcji "Odblaskowa szkoła". Namawiali mieszkańców, aby nosili odblaski, promując w ten sposób bezpieczeństwo.

„Chcemy być bezpieczni na drodze!”, „Kto nosi odblaski dostaje oklaski!”, „Pamiętajcie dzieciaki – odblaski na plecaki!”, „Nie rób łaski – noś odblaski!”, „Odblaski na ulicy to bezpieczeństwa strażnicy!” – to tylko niektóre hasła dzieci z Radoczy, które wykonały banery promujące bezpieczeństwo i zachęcały wszystkich mieszkańców do noszenia odblasków. Szkoła Podstawowa z Radoczy uczestniczy w ten sposób akcji „Odblaskowa szkoła”.

W jej ramach organizujemy wiele działań mających na celu promocję bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Nadrzędnym naszym celem, było wyposażenie wszystkich uczniów i pracowników szkoły w kamizelki odblaskowe oraz różnego typu drobniejsze elementy. Udało się! Wśród naszych działań bardzo ważne były spotkania z panią asp. Katarzyną Herma, która przybliżała nam zasady i przekonywała, że niewiele wystarczy, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo — poinformowali koordynatorzy akcji w szkole podstawowej w Radoczy

Wśród ogromu podjętych działań (konkursy plastyczny i wiedzy, gazetki, prelekcje) w poniedziałek (23.10) odbył się mały finał – happening. Mimo padającego deszczu nie poddali się i ubrani w kamizelki i elementy odblaskowe pod eskortą policji udali się do Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Pawła II w Radoczy, gdzie zaprezentowali  banery, modę odblasków, przypomnieli starszym kolegom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze zwłaszcza jesienią. Na koniec  maluchy z I i III klasy zaśpiewały piosenkę „Cały jestem odblaskowy”.

Akcję wsparł również wójt gminy Tomice Witold Grabowski, który dla najmłodszych uczniów przekazał 25 zestawów elementów odblaskowych..

(LG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.