CKZiU nr 2 w Wadowicach podjęło współpracę z firmą Incobex z Bielska-Białej, specjalizującej się
Ta współpraca będzie owocować w przyszłości

CKZiU nr 2 w Wadowicach podjęło współpracę z firmą Incobex z Bielska-Białej, specjalizującej się w prefabrykacji rozdzielni elektrycznych niskiego napięcia oraz produkującej obudowy z tworzyw poliestrowych.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach (popularny "Mechanik" połączony z "Budowlanką"), którego jednym z celów jest wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom pracodawców, podjęło współpracę z firmą Incobex z Bielska-Białej, specjalizującej się w prefabrykacji rozdzielni elektrycznych niskiego napięcia oraz produkującej obudowy z tworzyw poliestrowych.

Firma wypożyczyła zestawy elektronarzędzi, a uczniowie zostali przeszkoleni w montażu rozdzielnic. Obecnie, pod nadzorem kontrolerów jakości z firmy Incobex i nauczyciela praktycznej nauki zawodu Szymona Łopaty  próbują już wykonywać i realizować procesy montażowe.  

Jeżeli po okresie próby programu pilotażowego, działania uzyskają aprobatę Zarządu firmy, współpraca z INCOBEX-em będzie stałym elementem zajęć dla elektryków. Planowane są ponadto przedsięwzięcia, zmierzające do tego, aby w niedalekiej przyszłości uczniowie mogli w INCOBEX-ie odbywać majowe miesięczne praktyki, a w wakacje - staże zawodowe — wylicza kierownik warsztatów szkolnych Zbigniew Zając.

Nasza firma współpracuje z wieloma instytucjami, ale pierwszy raz podejmujemy temat współpracy z Centrum, a konkretnie - powierzamy wykonanie złącza elektrycznego uczniom, którzy są w trakcie nauki. Jest to o tyle odważne, że nasza firma spełnia wymagania norm ISO, czyli produkty wykonywane przez nas posiadają najwyższy standard jakości. Wykonując wstępny audyt w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach stwierdziliśmy, że na dzień dzisiejszy standardy jakie spełnia placówka oraz wykwalifikowana kadra nauczycieli – zwłaszcza praktycznej nauki zawodu, dają pewność, że możemy bez obaw podjąć wyzwanie. Mamy ambitne plany co do trwałej współpracy z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach, gdyż projekt jest rozwojowy — zwraca uwagę dyrektor ds. technicznych firmy Incobex.

Jak podkreśla specjalista do spraw obsługi klienta Tomasz Pawlik, który jest absolwentem placówki i pomysłodawcą współpracy, na uwagę zasługuje to, że uczniowie, wykonując zlecone zadania, nabywają konkretne umiejętności i wprawę, zyskując predyspozycje, które mogą okazać się zasadnicze przy wchodzeniu na rynek pracy.

Nasza szkoła jest bardzo usatysfakcjonowana z podjęcia współpracy z firmą Incobex. Liczymy również na zainteresowanie ze strony innych firm, chętnych do nawiązania współpracy z naszym Centrum. Szukamy przedsiębiorstw z branż: elektrycznej, elektronicznej, mechanicznej, samochodowej, informatycznej, budowlanej lub pokrewnych — dodaje wicedyrektor Centrum Marcin Matyjasik.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.