Ruszyła  wielka modernizacja warsztatów szkolnych i budowa stacji diagnostycznej w wadowickim "Mechani
Ruszył remont warsztatów szkolnych w "Mechaniku"

Ruszyła  wielka modernizacja warsztatów szkolnych i budowa stacji diagnostycznej w wadowickim "Mechaniku". Starostwo powiatowe w Wadowicach przeznaczyło na to aż 700 tysięcy złotych.

Ruszyła  wielka modernizacja warsztatów szkolnych i budowa stacji diagnostycznej w wadowickim "Mechaniku". Od 1 września jest to Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach. Pierwszy etap prac polegać będzie m.in. na: montażu podjazdu dla niepełnosprawnych, wymianie drzwi wejściowych, montażu sufitów podwieszanych, wykonaniu posadzek, ścian, malowaniu oraz wykonaniu instalacji elektrycznej, c.o. i wodnokanalizacyjnej.

Wykonawca przeprowadzi również remont dwóch pracowni informatycznych, w których zamontowana zostanie klimatyzacja. Najważniejszym zadaniem będzie jednak budowa nowej stacji diagnostycznej. Aby ją stworzyć, w jednym z pomieszczeń warsztatów, budowlańcy wyburzą ścianę, w miejsce której zamontują bramę wjazdową.

Łączny koszt tej inwestycji wyniesie około 620 tysięcy zł. Większość z tej kwoty pochodzi z Unii Europejskiej, z której powiat wadowicki pozyskał blisko 15 milionów złotych na utworzenie trzech CKZiU. Jedno z takich centrów powstało właśnie z połączenia dwóch wadowickich szkół: "Mechanika" (czyli Zespołu Szkół nr 2 ) oraz "Budowlanki" (Zespół Szkół nr 1).

To jednak nie wszystko. W ostatnich tygodniach zarząd powiatu podjął decyzję o przekazaniu dodatkowych 70 tysięcy złotych na remont przeciekającego dachu budynku warsztatów szkolnych.

Modernizacja wadowickiego "Mechanika" zakończy się jeszcze w tym roku.

(AS)
(zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-2 #1 eurosnirscepytceptyk 2017-10-19 06:57
"wiekszosc z tej kwoty pochodzi z Uni Europejskiej"dl a tych co twierdzą na cholere nam ta unia
Cytować
+1 #2 Henio 2017-10-19 08:35
Modernizacji potrzebują maszyny i urządzenia do nauki,bo jak oglądałen w ub roku to pochodzą jeszcze z lat 50 i 60 ub.wieku .
Cytować
0 #3 damdam graca 2017-10-19 10:21
Kto dopuścił pracę z tego rusztowania? podest na samej górze, żadnych barierek. Gdzie jest PiP?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.