Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych "Dać Szansę" w Wadowicach zaprasza na I
"Dać Szansę" chce integrować wadowicki wolontariat

Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych "Dać Szansę" w Wadowicach zaprasza na II Wadowicką Galę Wolontariatu. Jej celem jest integracja środowiska wolontariatu z powiatów wadowickiego i oświęcimskiego.

Gala odbędzie się w niedzielę, 5 listopada o godzinie 14:00 w Sali Kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury. Stowarzyszenie zaprasza  szkolne koła wolontariatu wraz z opiekunami oraz osoby zainteresowane pracą wolontariacką. Podczas gali będą mieli okazję spotkać się i poznać wolontariusze powiatu wadowickiego i powiatu oświęcimskiego. Wstęp wolny.

Szkolne centra i koła wolontariatu z naszego terenu nie mają okazji do wzajemnej integracji i wymiany doświadczeń. Chcemy to zmienić! Mamy nadzieję, że wspólne spotkanie zainspiruje wolontariuszy do nowych działań, ułatwi planowanie działań partnerskich między szkołami i organizacjami pozarządowymi na większą skalę oraz pozwoli na szerszą prezentację osiągnięć wolontariuszy. Chcemy również promować wolontariat w środowisku lokalnym, aby przybliżyć jego ideę Małopolanom i inspirować młodzież do działania — informuje Stowarzyszenie "Dać Szansę".

Każda szkoła, która weźmie czynny udział w gali otrzyma upominki – niespodzianki oraz broszury - publikacje związane z wolontariatem. Grupy wolontariuszy i koła wolontariatu, które chciałyby się zaprezentować, proszone są o kontakt z organizatorem do środy (18.10) telefony: 33 873 18 87, 695 727 833, mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Impreza jest realizowana przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Jej celem jest popularyzacja i rozwój idei wolontariatu wśród młodzieży oraz integracja środowiska wolontariuszy powiatów wadowickiego i oświęcimskiego w Małopolsce Zachodniej poprzez organizację gali promującej wolontariat w 2017.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Blanka 2017-10-25 13:32
Uważam, że to właśnie młodzież trzeba zaznajamiać z ideą wolontariatu, gdyż to w końcu młodzi ludzie są Naszą przyszłością. Zapraszam do pozostania wolontariuszem w Fundacji Szlachetny Gest, jak również do wspierania podopiecznych fundacji. Od niedawna ja również jestem jej wolontariuszką.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.