Lekcje z ZUS to projekt edukacyjny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych. Dzięki n
Wystartowała  IV edycja Lekcji z ZUS. Co to takiego?

Lekcje z ZUS to projekt edukacyjny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych. Dzięki niemu uczniowie mogą poznać zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi. Właśnie wystartowała IV edycja konkursu.

Lekcje z ZUS goszczą w szkołach od 2014 roku. Od tego czasu liczba szkół oraz uczniów, którzy wzięli udział w projekcie wzrosła niemal trzykrotnie. Konkurs, a od 2016 roku olimpiada pod nazwa "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych", przyciąga coraz więcej uczniów, którzy prezentują imponujący poziom wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych.

Podczas czterech lekcji uczniowie dowiedzą się: jak działa polski system ubezpieczeń społecznych, jakie są rodzaje świadczeń z ubezpieczeń, od czego zależy wysokość emerytury, czy jak opłacać składki przy prowadzeniu firmy.

Projektowi patronuje Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W roku szkolnym  2016/2017 w Lekcjach z ZUS wzięło udział  913 szkół i 46 708 uczniów. Z Małopolski w roku  2016/2017 Lekcje z ZUS zrealizowało 4 238 uczniów, do olimpiady przystąpiło 2041 uczniów. Olimpiada to emocjonujące wydarzenie zarówno dla uczniów, opiekunów, jak i obserwatorów. W etapie wojewódzkim oraz centralnym uczniowie pracują zespołowo – rywalizacja jest widowiskowa. Do olimpiady mogą przystąpić te szkoły, w których  odbyły się  cztery lekcje. W tym roku szkolnym zgłoszenia trzeba przesłać do 13 listopada tego roku. Etap szkolny odbędzie się 27 listopada 2017, wojewódzki 16 marca 2018 roku a finał w centrali ZUS w Warszawie - 26 kwietnia 2018 roku Regulamin Olimpiady jest TUTAJ.

Dzięki podpisywanym przez ZUS umowom z uczelniami laureaci olimpiady mogą liczyć na ciekawe propozycje specjalnie  dla nich. W ofercie są indeksy na wybrane uczelnie oraz laptopy, tablety. Koordynatorzy oraz eksperci z ZUS biorą udział w szkoleniach nauczycieli, lekcjach pokazowych dla uczniów w oddziałach ZUS oraz w szkołach. Zainteresowanych udziałem w  IV edycji  "Lekcji z ZUS” proszeni są o kontakt z koordynatorami  ds. komunikacji społecznej  i edukacji w oddziałach ZUS


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.