Rok akademicki 2017/2018 Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci uroczyście rozpoczęty, Nowi studenci otrzymal
Rzecznik Praw Dziecka na inauguracji Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci

Rok akademicki 2017/2018 Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci uroczyście rozpoczęty, Nowi studenci otrzymali indeksy, wysłuchali "Gaudeamus igitur" oraz wzięli udział w dużym wydarzeniu jakim było nadanie Orderu Uśmiechu. Inaugurację uświetnił wykład Rzecznika Praw Dziecka - Marka Michalaka.

W sobotę (14.10) 138 studentów Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci rozpoczęło kolejny rok akademicki. Wydarzenie zainaugurowała część oficjalna, podczas której odbyło się wręczenie indeksów przez burmistrza Wadowic dra Mateusza Klinowskiego oraz koordynatora uniwersytetu z ramienia Uniwersytety Pedagogicznego dr hab. Małgorzatę Nodzyńską, a także ślubowanie dzieci, które dołączyły do zacnego grona studentów WUD.

Wszyscy zgromadzeni wysłuchali interesującego wykładu Rzecznika Praw Dziecka - Marka Michalaka  "Czy dziecko może powiedzieć "nie" zgodnie z prawem?" Niespodzianką podczas inauguracji była uroczystość nadania Orderu Uśmiechu przez Kapitułę Barbarze Fender. Jak nakazuje tradycja wręczania orderu, odznaczona z uśmiechem na twarzy wypiła sok z cytryny, który wycisnęli własnoręcznie studenci naszego WUD. Na zakończenie, Rzecznik Praw Dziecka dokonał wpisów w indeksy młodych studentów oraz wręczył każdemu upominek.

Dzieci pełne zapału do nauki i zdobywania nowych doświadczeń będą brały udział przez cały rok w wykładach, ćwiczeniach, wyjazdach na Uniwersytety, wyjazdach dodatkowych oraz zajęciach fakultatywnych. W tym roku zostanie uruchomiona również Rada Studentów, która zaangażuje się w tworzenie programu zajęć i będzie reprezentowała Wadowicki Uniwersytet Dzieci.

Wadowicki Uniwersytet Dzieci to duży projekt funkcjonujący od 2014 roku. Cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i działa pod patronatem Uniwersytetu Pedagogicznego. Celem WUD jest rozbudzanie u najmłodszych pasji związanej ze zdobywaniem wiedzy, rozwijaniem wyobraźni, a także pielęgnowaniem naturalnej ciekawości świata podczas wykładów i zajęć warsztatowych.

(AG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.