Tablice interaktywne wraz z projektorami, głośniki, interaktywne monitory dotykowe i inne pomoce dydakt
Nowy pomoce dydaktyczne dla szkół w powiecie z programu "Aktywna Tablica"

Tablice interaktywne wraz z projektorami, głośniki, interaktywne monitory dotykowe i inne pomoce dydaktyczne trafią do niektórych szkół w powiecie wadowickim w ramach Rządowego Programu Aktywna Tablica.

Rządowy Program "Aktywna tablica" dotyczy rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. W ramach programu szkoły podstawowe zostaną wyposażone w tablice interaktywne, projektory, głośniki czy interaktywne monitory dotykowe.

Na program w latach 2017-2019 przewidziana jest łączna kwota 279 mln 316 tys. zł., z czego 224 mln zł będzie pochodziło z budżetu państwa. Program finansowany jest w 80% ze środków budżetu państwa i w 20% z wkładu własnego organów prowadzących szkołę.

Tablice interaktywne wraz z projektorami, głośniki, interaktywne monitory dotykowe i inne pomoce dydaktyczne trafią do niektórych szkół w powiecie wadowickim. Są to placówki w gminie Wadowice (szkoły w Ponikiwi, Stanisławiu Górnym), gminie Lanckorona (szkoła w Skawinkach), gminie Andrychów, gminie Tomice (szkoły w Radoczy, Witanowicach i Tomicach) oraz gminie Wieprz (szkoły w Frydrychowicach, Gierałtowicach, Nidku oraz w Wieprzu)

Zakupiony sprzęt wykorzystywany będzie w trakcie prowadzonych zajęć i ma przyczynić się do zwiększenia wykorzystania nowych technologii w procesie nauczania. W ramach projektu nauczyciel z każdej szkoły uczestniczyć będzie w konferencjach i szkoleniach z zakresu stosowania TIK. Każda szkoła zakwalifikowana do udziału w projekcie włączona zostanie do międzyszkolnej sieci współpracy, która bazować będzie na przykładach dobrych praktyk  korzystania z zakupionego sprzętu.

(MG)
(zdjęcie: Urząd Gminy Wieprz)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.