Uczennice z Zespołu Szkół nr 3 w Przytkowicach Emilia Raczek i Aleksandra Grzebinoga  w czasie wakacj
Harry Potter, Awatar i Alicja z Krainy Czarów na ścianach szkolnego korytarza

Uczennice z Zespołu Szkół nr 3 w Przytkowicach Emilia Raczek i Aleksandra Grzebinoga  w czasie wakacji przyozdobiły szkolny korytarz w malowidła odwołujące się do ikon światowej  fantastyki: Harry Pottera, Alicji z Krainie Czarów i Awatara. Zobaczcie jak wyszło!

Taka inicjatywa zasługuje na szczególne wyróżnienie i docenienie pracy. Uczennice z Zespołu Szkół nr 3 w Przytkowicach, sprawiły, że główny hol szkoły zmienił się w zaczarowaną krainę i przykuwa uwagę pięknym malowidłem, które widnieje na ścianie. 

Autorką  tego dzieła jest wyjątkowo uzdolniona plastycznie uczennica klasy 3a Gimnazjum Emilia Raczek. To ona przygotowała projekt pięknej  ilustracji odwołującej się do ikon światowej fantastyki: Harrego Pottera, Awatara czy Alicji z Krainy Czarów.

Emilka ciężko pracowała nad swym dziełem już od końca ubiegłego roku szkolnego. Większość uczniów „szerokim łukiem” omija szkołę w czasie wakacji, a nasza artystka połowę wakacyjnego odpoczynku spędziła w szkole. Towarzyszyła jej koleżanka z klasy - Aleksandra Grzebinoga . Efekt pracy dziewczyn zadziwił nas wszystkich i wprawił w zachwyt. Malowidło wygląda naprawdę pięknie — informuje nas Elżbieta Szyprowska wicedyrektor ZS Nr 3 w Przytkowicach.

Dyrekcja placówki ma nadzieję,  że przykład dziewczyn zachęci innych zdolnych uczniów i absolwentów szkoły do pokazania swego talentu i „oswojenia” szkolnej przestrzeni. 

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-16 #1 Gość 2017-10-12 13:30
Jako wykonanie to tu dziewczynom należy pochwalić ALE jako przekaż to dramat - przypuszczam że ani te dziewczyny ani szkoła nie jest świadoma co promują

Sporo nawiązania do demonicznego charakteru np. ta postać z rogami, harry potter to okultyzm i magia, a avatar to nawiązanie do filozofii wschodnich - w filmie było drzewo które pełnio funkcję Boga.

Wszystkie te elementy mają na celu niszczenie w młodych ludziach prawdy o chrześcijaństwi e i Bogu - idę o zakład że w tej szkole okultystyczne hallowen będzie świętowane bardziej niż 11 listopada...

Przytkowice gdzie leży Energy 2000 zaprosiły nie tak dawno popka jak "super star" więc... reasumując nie dzieje się tam za dobrze.

Zachęcam wszystkich do obejrzenia na youtube prelekcji o.Józefa Witko i Grzegorza Bacik o tym jak wiele dzieci w czasie ma problemy psychologiczno depresyjne po harrym potterze.
Cytować
+4 #2 tyro 2017-10-12 20:47
A co konkurencja?
Cytować
+14 #3 anka 2017-10-12 20:48
A co ci przeszkadza filozofia wschodnia? Boisz się że przedstawią lepszą ofertę pośmiertną?
Cytować
+15 #4 Harry 2017-10-12 21:35
Brawo dziewczyny! Wspaniala praca kosztowala wiele wyrzeczen i czasu.
Pieknie zrobione !!! POZDRAWIAM !!!
Cytować
-14 #5 Gość 2017-10-12 21:45
Cytuję anka:
A co ci przeszkadza filozofia wschodnia? Boisz się że przedstawią lepszą ofertę pośmiertną?


W perspektywie czasu typowe objawy to bardzo silna depresja i myśli samobójcze.

Wystarczy tylko przytoczyć statystyki za rok 2014 - ponad 6 tys młodych ludzi popełniło samobójstwa. Więcej Polaków odbiera sobie życie niż ginie w wypadkach drogowych !!! wystarczy w google wpisać:
ROŚNIE LICZBA SAMOBÓJSTW WŚRÓD DZIECI I MŁODZIEŻY

Przykładowe świadectwa ludzi można zobaczyć na youtube wystarczy wpisać:
- Warto dbać o wychowanie religijne dziecka - ks. Sławomir Kostrzewa
- Chrońmy czyste serca dzieci - ks. Sławomir Kostrzewa
- Grzegorz Bacik
- Agnieszka Gryncewicz,
- świadectwo Tomasza (RCS TV)
Cytować
+9 #6 anka 2017-10-12 22:09
Agatujesz a precyzyjniej piszesz jak członek sekty.
Cytować
-9 #7 Gość 2017-10-13 12:03
Cytuję anka:
Agatujesz a precyzyjniej piszesz jak członek sekty.


Kościół Katolicki to nie sekta - jesteśmy miastem Jana Pawła II to do czegoś zobowiązuje !!!
Cytować
+7 #8 Marcin 2017-10-13 12:33
czy poseł Brynkus już interweniował? :)
Cytować
-6 #9 Gość 2017-10-13 21:00
Cytuję anka:
Agatujesz a precyzyjniej piszesz jak członek sekty.


Tego sobie posłuchaj od 5:50:
youtube.com/watch?v=j5ZcI-Y1Qrs
Cytować
+5 #10 Andrzej 2017-10-18 17:05
#1 Gość
Witam Pana serdecznie.
W pełni zgadzam się z Pana zdaniem.
Uważam dokładnie to co pan.
Cóż za szkoda że jesteśmy w błędzie.
Jak mawiał Jan papież: kocham kebab!
Cytować
+5 #11 Andrzej 2017-10-18 17:05
#1 Gość
Witam Pana serdecznie.
W pełni zgadzam się z Pana zdaniem.
Uważam dokładnie to co pan.
Cóż za szkoda że jesteśmy w błędzie.
Jak mawiał Jan papież: kocham kebab!
Cytować
+4 #12 młodq 2017-10-18 18:24
Sugeruje Pan że przez oglądanie Harrego Pottera czy Awatara ludzie popełniają samobójstwa... Czyli przez oglądanie telenoweli takich jak M jak Miłość też statystyki o śmierci młodych ludzi również rosną? Ma Pan racje powinno się wszystkiego zabronić, zamknąć ludzi pomiędzy czterema ścianami bez dostępu do świata i wtedy wszyscy nagle staną się ortodoksyjnymi katolikami.
Są osoby które chcą wierzyć i wierzą a żaden Potter czy osoba z rogami mu nie przeszkodzą.
Wiara opiera się też na tym, żeby widzieć zalety ale i WADY świata. Pomalowana ściana - piękna, postacie realistyczne, cały obraz pobudza zmysły i nie sądzę że kogoś to zgorszy, a wręcz przeciwnie
Cytować
+4 #13 Anonim 2017-10-18 19:23
O ile mi wiadomo ten "diabeł" to faun, a wszystko jest dla ludzi , sam czytałem Harrego Pottera,nie mam depresji, moim zdaniem trzeba się też wgłębić w historie autorów każdej z książek/Baśni bo każda ta osoba dużo przeszła, może dziewczyna chciała tym sposobem uwiecznić dzieła tych wspaniałych ludzi.Skoro przekaz to dramat to autorzy tych książek to Ateiści ? Zamiast karcić Autorki ja powiem że bardzo je podziwiam, chodze do tej szkoły i dam słowo, że nie świętujemy halloween a nawet jeśli to w Meksyku to na porządku dziennym więc dlaczego nie czepiać sie właśnie tego ? bo taka kultura ? moim zdaniem jeśli coś nie robi komuś krzywdy fizycznej i psychicznej, bo o ile ten mural nie ma żadnego powiązania z depresją, samobójstwem ani niczym podobnym to każdy z uczniów szkoły i nie tylko podziwia prace, dziękuje i pozdrawiam.Dzie wczyny gratuluje i mam nadzieje że jeszcze więcej ścian naszej szkoły będzie okazywała tak barwną historie
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.