Uroczysta msza, huczna akademia, oryginalne prezenty i kapitalny film, który po prostu trzeba zobaczyć:
W Kalwarii hucznie obchodzono 120 lecie KEN

Uroczysta msza, huczna akademia, oryginalne prezenty i kapitalny film, który po prostu trzeba zobaczyć: tak wyglądały obchody 120-lecia ZS KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej, zorganizowane w sobotę (30.10). Na jubileusz przyjechało mnóstwo absolwentów oraz zaproszonych gości, nawet ze Słowacji.

Wyjątkowy dzień w historii kalwaryjskiego KEN-a rozpoczął się od mszy świętej w Bazylice oo. Bernardynów pod przewodnictwem bpa Adama Muskusa. Po niej odbyła się tradycyjna akademia, w której udział wzięło wielu absolwentów szkoły oraz zaproszonych gości, m.in. małopolski wicekurator oświaty Halina Cimer oraz burmistrz kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty. Powiat wadowicki reprezentowali starosta wadowicki Bartosz Kaliński, wicestarosta Andrzej Górecki, przewodniczący Rady Powiatu w Wadowicach Jan Gębala oraz radny Marek Cimer.

Wracając dzisiaj do tej szkoły wracacie jak do mamy, która was wychowała. I tak jak wy kiedyś potrzebowaliście pomocy w tej szkole, tak teraz ta szkoła potrzebuje waszej pomocy, waszej wdzięcznej pamięci i dobrego słowa — mówił do absolwentów starosta Bartosz Kaliński.

Wielu z przybyłych gości nie zapomniało o urodzinowych upominkach. Najbardziej oryginalny prezent – tablicę ze specjalnym zegarem, na którym wybiła... 120-rocznica powstania KEN – przywiózł dyrektor z zaprzyjaźnionej szkoły „drzewnej” ze słowackiej miejscowości Vranov nad Topľou.

Ważnym punktem akademii było odsłonięcie pamiątkowej tablicy zasłużonego dla rzemiosła działacza kultury fizycznej i sportu Aleksandra Mioduskiego, wieloletniego nauczyciela oraz dyrektora szkoły w latach 1967 – 1985.

Wielkie zainteresowanie wśród zgromadzonych gości wzbudził powstały specjalnie na tę okazję film, który opowiada o różnych losach absolwentów szkoły:

Uroczysta akademia zakończyła się występami muzycznymi uczniów oraz absolwentów kalwaryjskiego KEN. Z kolei pod wieczór odbyły się rocznikowe spotkania w klasach.

(AS)
(zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-5 #1 Brawo PiS 2017-10-02 15:54
Dobrze że promujecie właściwego człowieka na nowego burmistrza
Cytować
0 #2 brawo 2017-10-02 19:59
Świetna promocja Bartosza Kalińskuego na burmistrza Wadowic, tylko myślałem, że zawsze redaktor wspierał dr Mateusza Klinowskiego, czyżby starosta płacił portalowi za promocje?
NIESŁYCHANE RZECZY SIĘ DZIEJĄ
Cytować
+2 #3 @brawo 2017-10-02 20:02
Oczywiście, że za kasę. Wszystko sprzedadzą, ciebie też jak będzie taka potrzeba.
Cytować
+3 #4 T. 2017-10-02 20:45
A ta msza to po jakiego wałą? Czy Kościół dołożył choć złotówkę do tej szkoły?!
Cytować
0 #5 olo 2017-10-03 16:01
Kaliński to najgorszy starosta w historii!!!
Cytować
0 #6 Paweł 2017-10-04 12:17
Dyrektora Aleksandra Mosurskiego ,proszę nie przekręcać nazwisk
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.