W czwartek (24.08) na terenie Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach zorganizowano "Dzień Otwartej Kome
Pólkoloniści podziwiali pracę policjanta. Najbardziej podobał sie radiowóz

W czwartek (24.08) na terenie Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach zorganizowano "Dzień Otwartej Komendy", w którym wzięło udział około 70 dzieci uczestniczących w półkolonii, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Integracji Społecznej Victoria w Wadowicach.  

Celem tego przedsięwzięcia podobnie jak w poprzednich latach było zapoznanie dzieci ze specyfiką pracy policji jak również stworzenie możliwości ciekawego spędzenia wolnego czasu. W trakcie spotkania funkcjonariusze Zespołu ds. Nieletnich i Patologii zaprezentowali sprzęt będący na wyposażeniu policji tj: pałki, tarcze, hełmy oraz kamizelki kuloodporne.

Policjanci przedstawili strukturę jednostki i zadania poszczególnych pionów. Dzieci miały możliwość poznać różne rodzaje umundurowania służbowego , stopnie służbowe, a także pracę technika kryminalistyki, który pokazał jak zabezpiecza się ślady na miejscu zdarzenia.

Ponadto funkcjonariusze przeprowadzili z dziećmi pogadanki profilaktyczne na temat zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach m.in. podczas pobytu samemu w miejscu zamieszkania, kontaktu z obcymi osobami oraz bezpieczeństwa nad zbiornikami wodnymi i rzekami w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”.

(AS)
(zdjęcia: KPP Wadowice)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.