Blisko 60 dzieci z półkolonii zorganizowanej przez Wadowickie Stowarzyszenie Integracji Społecznej "Kl
Wakacyjne konkurencje rowerowe z policją

Blisko 60 dzieci z półkolonii zorganizowanej przez Wadowickie Stowarzyszenie Integracji Społecznej "Klub Wiktoria" wzięło udział w rowerowym torze przeszkód, zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Wadowicach.

We wtorek (22.08) w ramach działań "Bezpieczne Wakacje 2017" policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach uatrakcyjnili wypoczynek dzieci i młodzieży  korzystających z półkolonii zorganizowanej przez Wadowickie Stowarzyszenie Integracji Społecznej "Klub Wiktoria", organizując dla nich rowerowy tor przeszkód.

Głównym zadaniem uczestników startujących w tej konkurencji było pokonanie na rowerze specjalnego toru  przeszkód. Liczyła się precyzja oraz czas przejazdu. Udział w tego typu zadaniu miał na celu zwrócenie uwagi dzieci na konieczność bezpiecznego i rozważnego zachowania się podczas jazdy na rowerze. Przede wszystkim by jazdę na jednośladzie zaczynać od obowiązkowego nałożenia kasku, sprawdzeniu czy działają hamulce, są światła i odblaski. Ponadto niezmiernie istotne jest, aby zwracać uwagę na tor jazdy i przeszkody, które w realnym życiu na drodze również mogą się pojawić.  Tego typu działania profilaktyczne z pewnością służą ociepleniu wizerunku policji, jako formacji, która służy pomocą każdemu, ale również edukuje i wspiera. W przypadku dzieci duże znaczenie ma to, żeby postrzegały policjanta jako swego przyjaciela, na którego zawsze mogą liczyć w trudnej sytuacji.

W rowerowym torze przeszkód wystartowało blisko 60 dzieci. W kategorii dziewcząt  I miejsce zajęła Emilia Jończyk, II miejsce - Julita Pawlik, III miejsce - Maria Banaś. Natomiast w kategorii chłopców I miejsce zajął Filip Byrski, II miejsce - Jakub Gabrzycki, zaś III miejsce - Tomasz Możdżeń. Najmłodsi zawodnicy to Sara Mikołajczyk i Daniel Sajdak.

Zwycięzcy zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi przygotowanymi przez organizatorów półkolonii.


(AS)
(zdjęcie: KPP Wadowice)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.