Środek wakacji, ale uczniowie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzeźnicy – Gimnazjum im. Adama Gorcz
Dobrze się bawili przy angielskich klasykach literatury. Stworzyli własny komiks

Środek wakacji, ale uczniowie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzeźnicy – Gimnazjum im. Adama Gorczyńskiego jeszcze pewnie do teraz wspominają miniony rok szkolny, podczas którego w oparciu o kultową literaturę angielską stworzyli m.in. własny komiks.

Na początku wakacji zakończył się projekt programu English Teaching KLASYKA NIE GRYZIE realizowany w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzeźnicy – Gimnazjum im. Adama Gorczyńskiego od 1 września ubiegłego roku. Był to już czwarty projekt finansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, której krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Od 2010 roku na realizację projektów finansowanych przez PAFW i wyposażenie sali języka angielskiego pozyskano prawie 50,000 złotych.

Tegoroczny projekt od poprzednich różnił się tym, że był projektem ambasadorskim, ponieważ koordynator projektu - Edyta Kłeczek - jest równocześnie ambasadorem programu English Teaching.

Działania projektowe były bardzo zróżnicowane, ale zawsze związane z promowaniem uczenia sie języka angielskiego, a w tym projekcie szczególnie skupione na oswajaniu młodzieży gimnazjalnej z klasyką literatury brytyjskiej i amerykańskiej. Materiał nie był łatwy, bo zadaniem młodzieży było zapoznanie się z treścią „Romea i Julii” Williama Szekspira oraz „Czarnego kota” Edgara Allana Poe, a następnie stworzenie komiksu w oparciu o te dzieła. Uczniowie czytali wspólnie wersję polską i angielską, oglądali filmy w angielskiej wersji językowej, a w czasie weekendowych warsztatów w Domu Polsko-Słowackim w Bachorowicach opracowali sceny, które chcieli przedstawić w wersji komiksowej — informuje nas Danuta Tracz.

Oba komiksy wydano w formie jednej, dwudziestostronicowej książeczki. Grupa uczestników projektu z klas trzecich gimnazjum  wcieliła się w bohaterów „Czarnego kota” i „Romea i Julii”, podczas gdy grupa drugoklasistów zajmowała się klasyka dziecięcą przygotowując dwa przedstawienia dla najmłodszych uczniów – „Złotowłosa i trzy niedźwiadki” oraz „Kot w butach”. Przedstawienia zostały zaprezentowane w czasie Dni Języka Angielskiego w ZSP w Brzeźnicy oraz w czasie Gminnego Konkursu Języka Angielskiego dla Klas Trzecich.

Oprócz wyżej wymienionych głównych działań, beneficjenci projektu wzięli udział w warsztatach i wycieczkach przedmiotowych z języka angielskiego, akcji czytania klasyki dziecięcej po polsku i angielsku dzieciom uczęszczającym na zajęcia świetlicowe, a jeden z uczniów uczestniczył w obozie językowym w Załęczu Wielkim.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.