Starosta wadowicki Bartosz Kaliński wręczył powołania na okres pięciu lat osobom, które wygrały ko
Dyrektorzy CKZiU powołani

Starosta wadowicki Bartosz Kaliński wręczył powołania na okres pięciu lat osobom, które wygrały konkursy na dyrektorów tworzonych w naszym powiecie trzech Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

W piątek (7.07) starosta wadowicki Bartosz Kaliński wręczył powołania na okres pięciu lat osobom, które wygrały konkursy na dyrektorów tworzonych w naszym powiecie trzech Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Dużo się nie zmieniło: Jolanta Satława otrzymała powołanie na stanowisko dyrektora CKZiU nr 1 w Wadowicach, Jerzy Kotaś – dyrektora CKZiU Nr 2 w Wadowicach zaś Tomasz Bizoń – CKZiU w Andrychowie. Osoby te znają swoje placówki, od lat były ich dyrektorami.

Przed dyrektorami ogrom pracy związany z pozyskanymi przez powiat blisko 15 mln złotych, które przeznaczone są na rozwój powiatowych szkół zawodowych. Jestem przekonany, że tradycje szkół na podłożu, których powstają CKZiU będą z powodzeniem kontynuowane, a zmiany przyniosą wiele korzyści uczniom, nauczycielom i lokalnym społecznościom. Nowo powołanym dyrektorom serdecznie gratuluję, życzę wielu sukcesów w pracy z młodzieżą, we współpracy z gronem pedagogicznym i rodzicami — mówi starosta wadowicki Bartosz Kaliński.

 

Przypomnijmy, że we wrześniu ruszy nowy projekt kształcenia zawodowego, który polega m.in. na utworzeniu nowych typów szkół Centrów Kształcenia Zawodowego. Starostwo Powiatowe w Wadowicach planuje przeznaczyć na nie 15 mln złotych. Na razie nie wybrano nowego dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Andrychowie (Bawełnianka). Ta szkoła miała również przystąpić do CKZiU, ale ostatecznie wycofała się z projektu.


(MG)
(zdjęcia: starosta wadowicki Bartosz Kaliński)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.