Projekt z Programu Operacyjnego „ Wiedza Edukacja Rozwój” został zaakceptowany i kolejni uczniowie
Włochy i Hiszpania: to kraje stażów uczniów ZDZ

Projekt z Programu Operacyjnego „ Wiedza Edukacja Rozwój” został zaakceptowany i kolejni uczniowie ZDZ Andrychów, Wadowice, Kęty wyjadą po wakacjach na praktyki zagraniczne.

We wrześniu i październiku wyjeżdżają logistycy do Włoch  w ramach programu "Zdobywamy europejskie doświadczenie", a od grudnia rozpoczynają kolejny duży projekt   "Europa dla nas - staże zagraniczne dla ZS w Andrychowie”.

Do Hiszpanii wyjadą uczniowie  Technikum Logistyczne z Andrychowa i Wadowic, Technikum Usług Fryzjerskich z Wadowic, Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych i Technikum Przemysłu Mody z Andrychowa, Technikum Informatyczne w Ketach, Zasadnicza Szkoła Zawodowa – Kucharze.

To już czwarty projekt, który aktualnie realizujemy . Nauczyciele wrócili z Malagi i następni wyjechali do Rimini. Będzie jeszcze Berlin i Sofia a do tego "Nowa energia Edukacji - z Funduszy RPO Województwa Małopolskiego"- realizacja staży i kursów realizowany w Polsce. Czyli razem pozyskaliśmy ponad 4.500.000 złotych! 3 tygodnie w renomowanych europejskich zakładach pracy, przelot samolotem , żywienie , nocleg, opieka wychowawcza, przygotowanie językowe, kieszonkowe. To wszystko za darmo. To nie tylko zwiększenie kompetencji , ale wielka życiowa przygoda i doskonały początek kariery zawodowej. To bardzo duże, wielopoziomowe wzmocnienie edukacji w naszej szkole. Kształcimy się w Polsce na dodatkowych kursach, realizujemy praktyki zagraniczne dla uczniów i nauczycieli w atrakcyjnych miejscach Europy. Nasi uczniowie i nauczyciele pozyskują nie tylko dodatkowe , ponadprogramowe kompetencje zawodowe, ale również poznają język kraju w którym przebywają , historię i kulturę Europy. Zmieniają się mentalnie, dojrzewają emocjonalnie...bardzo często wzmacniają poczucie własnej wartości . Mają taką szansę tylko w naszej szkole — cieszy się Zofia Wanat, dyrektor ZS ZDZ w Andrychowie.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-2 #1 beata 2017-07-11 10:46
ZE BY TYLKO TEJ NIEULECZAjnej zerzaczki nie przywiezly -lapie sie ja arabow i murzynow-po przyjezdzie obowiaskowe badania powinny przejsc
Cytować
-2 #2 Do 1 beata 2017-07-18 08:56
Nie mierz wszystkich swoją miarą.
Cytować
0 #3 Ojtamojtam 2017-08-16 03:01
Cytuję beata:
ZE BY TYLKO TEJ NIEULECZAjnej zerzaczki nie przywiezly -lapie sie ja arabow i murzynow-po przyjezdzie obowiaskowe badania powinny przejsc

Od przybytku glowa nie boli!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.