Dzięki dotacji z Funduszu Sprawiedliwości w kwocie blisko 30 tysięcy do druhów ochotników z gminy Kalwaria Zebrzydowska  trafią defibrylatory automatyczne AED oraz zestawy ratownictwa przedmedycznego.

Dzięki dotacji z Funduszu Sprawiedliwości w kwocie blisko 30 tysięcy do druhów ochotników z gminy Ka

Ponad 2000 bezpłatnych badań i konsultacji Ponad 2000 bezpłatnych badań laboratoryjnych i konsultacji lekarskich wykonał wadowicki ZZOZ podczas „Białej Niedzieli”. Mieszkańcy powiatu wadowickiego na darmowe badania przychodzili całymi rodzinami.

Ponad 2000 bezpłatnych badań i konsultacji Ponad 2000 bezpłatnych badań laboratoryjnych i konsultacji

Do 15 grudnia trwa akcja "Paczka dla Bohatera", w której zbierane są produkty spożywcze, artykuły drogeryjne i pościel. Trafią one do kombatantów z naszej okolicy. Pomóc może każdy.

Do 15 grudnia trwa akcja "Paczka dla Bohatera", w której zbierane są produkty spożywcze, artykuły dro

Andrychów pochwalił się nowymi autobusami, które od styczna zaczną jeździć po gminie. Na Placu Mickiewicza zaprezentowano mieszkańcom cztery z zaplanowanych czternastu pojazdów.

Andrychów pochwalił się nowymi autobusami, które od styczna zaczną jeździć po gminie. Na Placu Mic

Bezpłatne badania i porady lekarzy specjalistów – to mikołajkowy prezent dla mieszkańców od wadowickiej służby zdrowia oraz powiatu wadowickiego. Zarezerwujcie więc sobie czas na najbliższą niedzielę (10.12) i skorzystajcie z okazji, by sprawdzić w jakim stanie jest wasze zdrowie.

Bezpłatne badania i porady lekarzy specjalistów – to mikołajkowy prezent dla mieszkańców od wadowi

W pożarze rodzina z Leńcz, Wojtek i Karolina, straciła dorobek swojego życia. Ogień strawił ich dom. Rodzina, przyjaciele i ludzie dobrej woli nie zostawiają ich samych. Zorganizowali zbiórkę pieniędzy na odbudowę.

W pożarze rodzina z Leńcz, Wojtek i Karolina, straciła dorobek swojego życia. Ogień strawił ich dom

Pierwsze dwa z czternastu nowych autobusów przyjechały do bazy przy Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Andrychowie. Od stycznia będą jeździć po gminie Andrychów.

Pierwsze dwa z czternastu nowych autobusów przyjechały do bazy przy Zakładzie Gospodarki Komunalnej w

Wydłużenie 2. linii Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej do Skawiny, więcej składów na trasie Kraków – Bielsko Biała: to najważniejsze zmiany dla pasażerów z powiatu wadowickiego w nowym kolejowym rozkładzie jazdy, który wchodzi w życie w niedzielę 10 grudnia.

Wydłużenie 2. linii Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej do Skawiny, więcej składów na trasie Kraków – B

Trzy stowarzyszenia z powiatu wadowickiego (Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Andrychowie, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Tomickiej oraz Stowarzyszenie WIO (Wadowickie Inicjatywy Obywatelskie)  zostały nagrodzone w konkursie "Aktywnie lokalnie".

Trzy stowarzyszenia z powiatu wadowickiego (Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Andrychowie, Stowarzysze

W sali konferencyjnej Szkoły Podstawowej nr 2 w Wadowicach odbędą się Targi Pracy organizowane przez firmę Pro Studio. To oferta zarówno dla szukających pracy jak i pracodawców. Udział w targach jest bezpłatny.

W sali konferencyjnej Szkoły Podstawowej nr 2 w Wadowicach odbędą się Targi Pracy organizowane przez

Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach wygrał konkurs na świadczenia z zakresu rehabilitacji medycznej. Bój o to trwał od lipca tego roku. Od piątku (1.12) realizowane są świadczenia NFZ.

Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach wygrał konkurs na świadczenia z zakresu rehabilitacj

Tylko kilka minut wystarczy by otrzymać nowy, darmowy certyfikat do podpisywania elektronicznych zwolnień lekarskich, który od 1 grudnia jest dostępny dla każdego lekarza w kraju.

Tylko kilka minut wystarczy by otrzymać nowy, darmowy certyfikat do podpisywania elektronicznych zwolnie

W kraju ponad 8 tysięcy, w Małopolsce 898 niań  zgłoszonych do ZUS z czego w chrzanowskim oddziale pod który podlega również powiat wadowicki, 93 nianie pracują legalnie.

W kraju ponad 8 tysięcy, w Małopolsce 898 niań  zgłoszonych do ZUS z czego w chrzanowskim oddziale p

Mały problem z bezpłatnym busem miejskim. Mieszkańcy narzekają, że nie jeździ on zgodnie z rozkładem, narzekają też na zrywanie samych rozkładów jazdy na przystankach. Co się dzieje?

Mały problem z bezpłatnym busem miejskim. Mieszkańcy narzekają, że nie jeździ on zgodnie z rozkład

Na ulicach i chodnikach biało, na drogach widać pługi i piaskarki. Warto wiedzieć, kto jest odpowiedzialny w powiecie wadowickim za zimowe utrzymanie dróg i chodników.

Na ulicach i chodnikach biało, na drogach widać pługi i piaskarki. Warto wiedzieć, kto jest odpowiedz

Może przewieźć 9 osób, jest komfortowy i przyciąga uwagę: to  nowy bus, który właśnie stał się własnością Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kaczynie. To pierwszy z trzech pojazdów, na który powiat wadowicki w tym roku otrzymał dofinansowanie z programu PRFON-u.

Może przewieźć 9 osób, jest komfortowy i przyciąga uwagę: to  nowy bus, który właśnie stał si

Spółka Komwad w Wadowicach wzięła się za wymianę oświetlenia klatek schodowych w blokach i nieruchomościach, którymi zarządza. Ma być jaśniej i oszczędniej.

Spółka Komwad w Wadowicach wzięła się za wymianę oświetlenia klatek schodowych w blokach i nieruch

Przewoźnik PKS Pszczyna ogłosił właśnie, że zawiesza połączenia na trasie  Wadowice-Bielsko Biała. Kilka tygodni temu zawiesił też połączenia Wadowice-Katowice.

Przewoźnik PKS Pszczyna ogłosił właśnie, że zawiesza połączenia na trasie  Wadowice-Bielsko Bia

ZUS ostrzega przed kolejnym sposobem oszustwa „na pracownika ZUS”. Tym razem chodzi o dziedziczenie środków z subkonta w ZUS i konta w OFE.  Zobaczcie, co znowu wymyślili pomysłowi oszuści.

ZUS ostrzega przed kolejnym sposobem oszustwa „na pracownika ZUS”. Tym razem chodzi o dziedziczenie

Sejm uchwalił ustawę o ograniczeniu handlu w niedzielę. Od 1 marca 2018 roku będą dwie niedziele handlowe w miesiącu: pierwsza i ostatnia. Od 2019 roku będą kolejne zmiany.

Sejm uchwalił ustawę o ograniczeniu handlu w niedzielę. Od 1 marca 2018 roku będą dwie niedziele han