Gmina Wadowice rozpoczęła pracę, których celem ma być reorganizacja, uporządkowanie i stworzenie no
Zmiany w organizacji ruchu. Magistrat przeprowadzi konsultacje

Gmina Wadowice rozpoczęła pracę, których celem ma być reorganizacja, uporządkowanie i stworzenie nowego modelu ruchu na terenie Wadowic. W tym celu organizuje też konsultacje społeczne dla mieszkańców.

Jak już informowaliśmy, Wydział Infrastruktury i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Wadowicach przystąpił do realizacji nowej inicjatywy jaką jest reorganizacja, uporządkowanie i stworzenie nowego modelu ruchu na terenie miasta. Tego zadania wraz z gminą Wadowice podjęły się  Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie oraz Agencja Badawcza PBS Sp. z o. o. z Sopotu. Od 19 kwietnia do 3 czerwca przeprowadzono badania ankietowe mieszkańców jak również pomiary natężenia ruchu i parkowania na terenie miasta. Ich wyniki pozwoliły na sformułowanie pierwszych wniosków i założeń do opracowywanego studium transportowego dla papieskiego miasta.

Od 5 do 31 lipca prowadzone będą konsultacje społeczne, których celem jest uzyskanie opinii mieszkańców miasta w zakresie propozycji, sformułowanych na podstawie badań i pomiarów, do zmian organizacji ruchu, komunikacji i systemu parkowania pojazdów w centrum Wadowic, zebranie uwag oraz proponowanych zmian w przedmiocie konsultacji.

Konsultacje prowadzone będą w następującej formie oraz terminach:

1. spotkanie z Radnymi Rady Miejskiej w Wadowicach 5 lipca o godzinie 17"00 w budynku Urzędu Miejskiego w Wadowicach, sala nr 19.
2. spotkanie otwarte z mieszkańcami Wadowic w dniu 6 lipca w sali kameralnej  Wadowickiego Centrum Kultury.
3. spotkania w "Ogródku konsultacyjnym" na Placu Jana Pawła II w Wadowicach 14 i 21 lipca w godzinach od 14:00 do 16:00.
4. konsultacje indywidualne z pracownikami Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Wadowicach 11, 18 i 25 lipca w godzinach od 16:00 do 18:00, w budynek Urzędu Miejskiego w Wadowicach, II piętro, pokój nr 50.

Dokumenty do konsultacji zostaną opublikowane 5 lipca  a ich szczegółowa prezentacja dla mieszkańców odbędzie się podczas spotkania otwartego w 6 lipca o godzinie 18:00 w Wadowickim Centrum Kultury. Prelegentami i współprowadzącymi spotkanie będą przedstawiciele Wydziału Inżynierii Lądowej, Instytutu Inżynierii Drogowej i Kolejowej Politechniki Krakowskiej.

Zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu i włączenia się do dyskusji na ważny dla każdego z nas temat organizacji ruchu i komunikacji w mieście. Nie zapominajmy, iż każdy z nas, w większym lub mniejszym stopniu, jest uczestnikiem ruchu drogowego. Sprawna i przemyślana organizacja przyczyni się do poprawy jakości życia i komfortu codziennego podróżowania po mieście i gminie Wadowice — zachęcają urzędnicy wadowickiego magistratu.

 

AKTUALIZACJA (WTOREK, 4 LIPCA 2017 12:45)

 

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+10 #1 Ghost 2017-06-26 12:25
Pytanie w jakim celu zmienia się reorganizacje w Wadowicach skoro na rynku jest tylko Kościół i dom papieża a turystów jest tam znikoma ilość. Według mnie trzeba przyjrzeć się Klasztorowi w Kalwarii zebrzydowskieh, gdyż ruch turystów jest tam bardzo duży przez co bardzo dużo mieszkańców Pszów utrudnienia płynące z tym. Wystarczy podjechać w Niedzielę do Klasztoru albo w jakieś inne swieto i można przekonać się co tam się dzieje.
Cytować
+40 #2 Gg 2017-06-26 12:41
Co zmiany dadzą jak nowych dróg nie ma. Dalsza część obwodnicy gdzie? A Bdi gdzie?
Cytować
+35 #3 musztarda 2017-06-26 13:26
Te konsultacje to pic na wodę i musztarda po objedzie. Klinowski już dawno wszystko zaplanował. Decyzje zostały już podjęte w gabinecie burmistrza , wnioski wypisane, cześć projektów wykonanych.

Rynek będzie praktycznie zamknięty dla ruchu, woonerf na Lwowskiej, parking na placu Kościuszki zostanie zlikwidowany, BDI zablokowana, obwodnica niedokończona.

Oto Klinowskiego recepta na zablokowanie Wadowic i uczynienie z centrum miasta pustyni.
Młodzi wyjada z Wadowic , a starym Klinowski z Jurczakiem będą robić robić pikniki i nawijać makaron na uszy przez następne 20 lat.
Cytować
+38 #4 Czarnuch 2017-06-26 14:35
Bzdury nad bzdurami! Im bliżej wyborów tym więcej wrzutek będzie nam serwował Klinowski. Najpierw należy stworzyć infrastrukturę, która pozwoliła by na jakiekolwiek zmiany. Obiecywałeś zrobić łączniki między Aleją MBF, a Aleją Wolności i to w dwóch miejscach. Nic nie przeszkadzało aby zrobić /mogły być to nawet drogi jednokierunkowe /. Miała być obwodnica k/stadionu w kierunku Suchej B. I co? I nic! Mało tego podjąłeś decyzje o jednokierunkowe j ul. Poprzezcznej - co jest dramatem dla Wadowic, a teraz udajesz,że robisz konsultacje, pewnie podobne do tych na temat Os. XX lecia. Zajmujesz się tylko pijarem, zmarnowałeś 3 lata, dajesz zarobić kumplom z Krakowa, prawnikom i asystentkom również spoza Wadowic i brakuje Ci pieniędzy na inwestycje. Myślę, że te pozorne ruchy w ostatnim roku kadencji zostaną odpowiednio odebrane przez wyborców i przestaniesz ośmieszać nasze miasto.
Cytować
+27 #5 Koli 2017-06-26 15:47
Cytuję Czarnuch:
Bzdury nad bzdurami! Im bliżej wyborów tym więcej wrzutek będzie nam serwował Klinowski. Najpierw należy stworzyć infrastrukturę, która pozwoliła by na jakiekolwiek zmiany. Obiecywałeś zrobić łączniki między Aleją MBF, a Aleją Wolności i to w dwóch miejscach. Nic nie przeszkadzało aby zrobić /mogły być to nawet drogi jednokierunkowe/. Miała być obwodnica k/stadionu w kierunku Suchej B. I co? I nic! Mało tego podjąłeś decyzje o jednokierunkowej ul. Poprzezcznej - co jest dramatem dla Wadowic, a teraz udajesz,że robisz konsultacje, pewnie podobne do tych na temat Os. XX lecia. Zajmujesz się tylko pijarem, zmarnowałeś 3 lata, dajesz zarobić kumplom z Krakowa, prawnikom i asystentkom również spoza Wadowic i brakuje Ci pieniędzy na inwestycje. Myślę, że te pozorne ruchy w ostatnim roku kadencji zostaną odpowiednio odebrane przez wyborców i przestaniesz ośmieszać nasze miasto.

Brawo ! Mądrze powiedziane ! Nic dodać chyba tylko to że marnotrawi nasze pieniądze i rujnuje miasto.Ale tym zajmie się już niedługo RIO które ma nowe uprawnienia.
Cytować
+20 #6 Gość 2017-06-26 20:35
Ruch samochodowy w rynku musi być bo dzięki temu rynek żyje bo ludzie mają łatwy dojazd. Pomysł na woonerf jest ok ale z ruchem samochodowym włącznie (jedynie ograniczenie prędkości) bo bez dojazdu to byłaby masakra - wszystko by padło w rynku.
Cytować
+6 #7 On musi 2017-06-27 21:12
Musi zamknąć ruch samochodowy, żeby mógł uciekać na bicyklu kiedy przyjdzie po niego CBA. Między samochodami miałby trudniej. I byle na stare śmietnisko żeby schować się w wiklinie. Jeszcze ruch pieszy niech zamknie, żeby mu ktoś nogi nie podłożył albo kołka w szprychy nie wsadził.
Cytować
+13 #8 ZeNo 2017-06-28 09:47
Wadowicom zmiana organizacji ruchu jest wcale niepotrzebna!!! ! NIE ZGADZAM SIĘ NA ZAMYKANIE RYNKU ORAZ CO GORSZE NA LIKWIDACJĘ JEDYNEGO PARKINGU W CENTRUM MIASTA NA PLACU KOŚCIUSZKI. UPADEK WSZELKIEJ MAŁEJ PRZEDSIĘBIORCZO ŚCI BĘDZIE PEWNY.
Cytować
+8 #9 KUMO20 2017-06-28 09:50
zamiast na remont nikomu niepotrzebnej Lwowskiej można by za te pieniądze wyremontować wiele lokalnych dróg w gminie. Wtedy ludzie by to w poszczególnych regionach bardziej docenili i byliby zadowoleni niż wydać 15 milionów na nie do końca przemyślaną inwestycję
Cytować
+9 #10 latooo0 2017-06-28 09:57
zupełnie tego nie rozumiem dlaczego UM robi coś przeciwko mieszkańcom. Po jakiego czorta w ogóle zabierać się za zmianę organizacji ruchu skoro to dobrze funkcjonuje. Woonerfy zabijają życie w miastach. Brynkus ma rację, dodatkowo chce się pozbyć parkingu koło rynku. Wtedy do Wadowic nikt nie przyjedzie i miasta wymrze.
Cytować
+8 #11 Edo 2017-06-29 19:23
Na Zatorskiej mamy już jeden woonerf i na jaką cholerę potrzeba drugi ???
Klinu,palnij się w łeb,żeby twój mózg lepiej pracował !!!
Poprzeczna dwukierunkowa,a uta z pod bloku wont,tego już za wiele !!!
Cytować
+12 #12 Pakspo 2017-07-04 13:51
Nie mam nic do Klinowskiego, ale nie podoba mi się zamykanie rynku a tym bardziej likwidacja jedynego dużego parkingu w centrum miasta z którego korzystają na co dzień mieszkańcy gminy i turyści! Po co zmieniać coś co funkcjonuje dobrze??! Wszyscy mamy blisko na zakupy i do urzędów pozałatwiać sprawy. Nikt nie będzie tyrał na nogach w tych czasach jak ludzie są wygodni!
Cytować
-3 #13 wygodniccy 2017-07-04 14:36
Poważnie, ludzie są wygodni? Odkrycie na miarę Nobla!
Cytować
+4 #14 ika 2017-07-04 17:13
a pan kloszard będzie?
Cytować
0 #15 d 2017-07-05 08:19
Powinni państwo z magistratu wsiąść do samochodu i pojeździć po Wadowicach oczywiście nie jeden przejazd tylko kilka o różnych porach w różne dni aby się przekonać jak za korowane są Wadowice zwłaszcza obwodnica ul.dr.Putka Zegadłowicza i inne zwłaszcza w godzinach od 7:30 do 9 oraz 11:30 do 13 jak i od 14 do 17:30 kiedy to już magistrat nie pracuje. (rowerkiem czy motorkiem tego się sprawdzić nie da trzeba koniecznie samochodem by poczuć ten stres w korku)
Cytować
-1 #16 ZAGŁADA 2017-07-06 10:34
CHORE CHORE CHORE NIEPOROZUMIENIE WADOWICE TO NIE KRAKÓW SPUSTOSZENIE NAS CZEKA ZAGŁADA
Cytować
-2 #17 aksa8930 2017-07-07 08:47
stek bzdur doktorzy z politechniki nie mają pojęcia jak funkcjonuje życie w małym miasteczku jaki są Wadowice. Wadowice to nie kraków Panowie
Cytować
-3 #18 wck 2017-07-07 10:21
Czubów nie brak. Jedni dostają za to pieniądze (150 tys zł dla Politechniki Krakowskiej), innym pieniędzy ubywa, a wszystko to jedna banda.
Jeden mądrzejszy od drugiego. Spotkanie w wck było be sensu ale ci co chcieli sobie pogadać pogadali. Tumanizm wtórny.
Cytować
-1 #19 wck 2017-07-07 10:29
Najznakomitsi pobrali formularze i będą nimi walczyć z nową organizacją ruchu. Tu człowiek ma język, ręce i długopis, rozum niepotrzebny.
Cytować
+1 #20 MAKS 2017-07-07 15:26
Najznakomitsi pobrali formularze i będą nimi walczyć z nową organizacją ruchu. Tu człowiek ma język, ręce i długopis, rozum niepotrzebny.
A Ty myślisz,że ludzie to barany i zaakceptują każdy idiotyzm twojego pryncypała ?
Cytować
+1 #21 mmm 2017-07-15 18:23
Tworzyć nowe miejsca parkingowe, inaczej jazdy krąży po Wado szukając miejsca i generując korki. Wystarczy stanąć na chwilę w miejscu zapamiętać jeden samochód a potem co kilka minut to zobaczymy jak biedny miejscówki szuka...
Cytować
0 #22 mmm 2017-07-15 18:26
No i rondo koło kościoła św Piotra i na skrzyżowaniu na Zawadke i kolejne na Wenecji plus kilka prawoskrętów do tego i płynność gwarantowaną...
Cytować
0 #23 Maja 2017-08-01 12:52
A odpowiednie oznakowanie jest? Przy zmianach organizacji ruchu zawsze jest straszny burdel i łatwo o wypadek czy stłuczkę. No i robią się także nieznośne korki, dlatego lepiej byłoby, gdyby te zmiany były rozsądnie przeprowadzone. Czytałam trochę o reorganizacji ruchu na http://poradnikowy.net/budowa-przy-drodze-oznakowanie-tymczasowe-drogi-lub-reorganizacja-ruchu-gdzie-szukac-pomocy/ i tu naprawdę potrzeba odpowiedniego i dobrze dostosowanego oznakowania. Dobrze, że są prowadzone konsultacje w tym temacie, to naprawdę wielki plus.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.