17 czerwca, w związku z masową wycinką drzewostanu w całej Polsce, weszły w życie nowe przepisy zao
Nowe przepisy. Skończy się masowe wycinanie drzew?

17 czerwca, w związku z masową wycinką drzewostanu w całej Polsce, weszły w życie nowe przepisy zaostrzające wycinkę drzew na prywatnej posesji.

Od soboty (17.06) weszły w życie nowe przepisy dotyczące wycinku drzew na prywatnych posesjach. Od teraz właściciele nieruchomości są zobowiązani dokonać zgłoszenia zamiaru usunięcia drzew, których obwód na wysokości 5 cm przekracza 80 cm (w przypadku topoli, wierzb, klonu jesionolistnego oraz klonu srebrzystego), 65 cm (przypadku kasztanowca zwyczajnego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego) oraz 50 cm (w przypadku pozostałych gatunków drzew).

Zgłoszenie zamiaru usunięcia drzewa powinno zawierać: imię i nazwisko wnioskodawcy, oznaczenie nieruchomości, z której drzewo ma być usunięte oraz rysunek albo mapę określającą usytuowanie drzewa na nieruchomości.

Nowo wprowadzana procedura określa, iż po złożeniu zgłoszenia przez właściciela terenu, pracownicy gminy  przeprowadzą oględziny w terminie 21 dni od daty otrzymania zgłoszenia, następnie w terminie 14 dni od daty oględzin gmina może wnieść sprzeciw w drodze decyzji administracyjnej. Brak sprzeciwu w wyznaczonym terminie oznacza zgodę na usunięcie drzewa.  Usunięcie drzewa powinno nastąpić w terminie sześciu miesięcy od daty przeprowadzonych oględzin.

Osoby, które nie dopełnią obowiązku zgłoszenia, muszą się liczyć z karami. Będą one groziły również tym, którzy wytną drzewa mimo sprzeciwu gminy.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 dert 2017-06-19 19:44
którzy wytną drzewa mimo sprzeciwu gminy? ale juz zapomniałes napisac że wtedy gmina zobowiazana jest do dbania o takie drzewo.
Cytować
-1 #2 twardy 2017-06-20 07:03
lewacki zamach na swieta własnosc prywatnambolsze wika z peło,kodu,nowoc zesnej,sld,pis pslu mowimy STOP
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.