Na większości arterii wyjazdowych Wadowic zamontowano kamery rejestrujące wjeżdżających i wyjeżdż
Kamery obserwują wjeżdżających i wyjeżdżających z Wadowic

Na większości arterii wyjazdowych Wadowic zamontowano kamery rejestrujące wjeżdżających i wyjeżdżających z Wadowic, podobnie jak na kilku newralgicznych skrzyżowaniach i ulicach. W jakim celu?

Na początku tego tygodnia w  7 punktach wlotowych do Wadowic zamontowano kamery. Urządzenia zainstalowano  przy wjazdach do miasta od strony Suchej Beskidzkiej i Tomic , Andrychowa oraz Krakowa a także w 5 newralgicznych skrzyżowaniach i ulicach.

Przy ich pomocy będzie badany ruch pojazdów: gmina Wadowice rozpoczęła pracę, których celem ma być reorganizacja, uporządkowanie i stworzenie nowego modelu ruchu na terenie miasta.  Tego zadania wraz z gminą podjęły się  Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie oraz Agencja Badawcza PBS Sp. z o. o. z Sopotu. Pracownicy Zakładu Systemów Komunikacyjnych w Wydziale  Inżynierii Lądowej oraz PBS Sp. z o.o., będą pracowali nad stworzeniem studium transportowego dla Wadowic do 30 września tego roku.

Celem zadania jest wskazanie możliwości stworzenia spójnego i zrównoważonego układu komunikacyjnego miasta zmniejszającego uciążliwość ruchu miejskiego dla mieszkańców, przyjezdnych i ruchu tranzytowego. Kompleksowe opracowanie obejmować będzie swoim zakresem komunikację indywidualną mieszkańców, komunikację zbiorową, rowerową oraz parkowanie w samym mieście — informują urzędnicy magistratu.

Oprócz badania ilości wjeżdżających i wyjeżdżających z miasta pojazdów, przeprowadzony zostanie także ruch wokół zakładów przemysłowych i wielkopowierzchniowych obiektów handlowych. Ocenie poddany zostanie system parkingowy w centrum miasta poprzez wykonanie pomiarów ilości parkujących pojazdów, czasu parkowania i jego rotacji.  Całość badań potrwa około 3 miesiące, od kwietnia do czerwca.

Jak informuje Urząd Miejski w Wadowicach, harmonogram prac obejmuje ponadto konsultacje z mieszkańcami, których terminy zostaną uzgodnione po zebraniu pełnych wyników prac pomiarowych i ankietowych. Każdy z mieszkańców będzie mógł wnieść swoje uwagi i spostrzeżenia do funkcjonującego i planowanego, w opracowanej koncepcji, organizacji ruchu.

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+9 #1 andrzej gołota 2017-05-10 12:30
Badanie natężenia ruchu zapewne.
Cytować
+6 #2 espen 2017-05-10 12:53
te konsultacje nic nie dają. Jestem przeciwny zamykaniem ruchu dla samochodów w centrum TO nie kraków oraz przeciw jestem także w sprawie likwidacji tak potrzebnego parkingu na placu kościuszki.
Cytować
+12 #3 mmm 2017-05-10 14:31
Takie kamery powinny być już lata temu, każda kradzież samochodu, ucieczka sprawców potrąceń czy kolizji, wszelkie podejrzane o włamy pojazdy byłyby łatwo ustalone przez policję a tak to wadowice są sto lat za...Kalwarią
Cytować
+29 #4 Z. Kamiński 2017-05-10 15:09
Kolejne pieniądze wyrzucone w błoto. GDDKiA posiada aktualne dane o ilości pojazdów wjeżdzających i wyjeżdzajacych z miasta. ( średnio około 12 tyś pojazdów na każdej z dróg wjazdowych).Naj pierw trzeba przestać blokować BDI i wyrzucić tranzyt z miasta, dokończyć południową obwodnicę i przestać zwężać ulice redukując ilość miejsc parkingowych.
Cytować
-17 #5 Donek 2017-05-10 17:51
a Z. Kamiński tylko BDI BDI BDI, niech puści sobie BDI przez swoj dom cwaniak!
Cytować
-5 #6 wladzia 2017-05-10 19:34
Jedna już jest przy wyjeździe z Zaskawia (zaraz przed Martenem) , jest tak nisko ,że za chwilę ją zwiną !
Cytować
+12 #7 luki 2017-05-11 08:10
Niech Wadowice nie blokują BDI i po problemie!
Cytować
+4 #8 christo123 2017-05-13 14:41
I co to da... Samochodów ciągle przybywa, a dróg nowych brak.
Cytować
+3 #9 LAN 2017-05-14 10:20
Podajcie gdzie stoja.
Cytować
+1 #10 bdi 2017-07-05 08:37
Cytuję christo123:
I co to da... Samochodów ciągle przybywa, a dróg nowych brak.

Co za duren puscil ruch z Andrychowa przez Pl.Kosciuszki ???
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.