Produkcja 34 nowych wozów strażackich, które jednostki OSP otrzymają dzięki projektowi województwa
Nowe samochody dla OSP Wieprz i Sułkowice Łęg już się robią

Produkcja 34 nowych wozów strażackich, które jednostki OSP otrzymają dzięki projektowi województwa małopolskiego, idzie pełną parą. Pierwsza tura może trafić do druhów już w kwietniu. Na liście jest OSP Wieprz i OSP Sułkowice Łęg.

Zarząd Województwa Małopolskiego od lat wspiera ochotnicze straże pożarne: pomaga remontować remizy, dofinansowuje zakup specjalistycznego sprzętu i umundurowania. Teraz czas na zakup wozów strażackich, które pomogą im jeszcze skutecznie nieść pomoc. Zakup 34 wozów strażackich jest możliwy dzięki projektowi „Bezpieczna Małopolska – samochody strażackie”. W efekcie do 34 jednostek OSP w całym województwie trafią nowoczesne auta. Każdy z nich może m.in. jednorazowo przewieźć ok. 3 000 litrów wody i 300 litrów środka gaszącego. Natomiast dzięki napędowi 4x4 strażacy będą też mogli nieść pomoc w trudniejszym terenie.

Warto też podkreślić, że samochody są też przyjazne dla środowiska – wszystkie wyposażono bowiem w silniki spełniające wyśrubowane normy czystości spalin EURO VI. Oprócz wozów, strażacy otrzymają też specjalistyczne detektory do wykrywania kilku rodzajów gazów.

Przypomnijmy - sprzęt trafi do strażaków w trzech turach. Jest szansa, że pierwsze 11 wozów strażackich dotrze do gmin do już w kwietniu. Na liście są też remizy z powiatu wadowickiego: OSP Wieprz oraz OSP Sułkowice Łęg.

Wsparcie nie byłoby możliwe, gdyby nie środki unijne. Projekt „Bezpieczna Małopolska – samochody strażackie” został dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego kwotą ponad 11 mln zł. Resztę kosztów gminy pokryją z własnego budżetu.

(MG)
(zdjęcie: Biuro Prasowe UMWM)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.