Wiadomo już, kto wykona projekt dokumentacji projektowej i kosztorysowej dotyczącej budowy krytego base
Wiadomo już, kto zaprojektuje kryty basen w Andrychowie

Wiadomo już, kto wykona projekt dokumentacji projektowej i kosztorysowej dotyczącej budowy krytego basenu w Andrychowie. Magistrat wybrał spośród ośmiu ofert.

Pod koniec lutego andrychowski magistrat ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej dotyczącej budowy krytego basenu w Andrychowie. 13 marca w  sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Andrychowie nastąpiło otwarcie kopert. Do przetargu zgłosiło się ośmiu wykonawców z całej Polski. Pojawiły się oferty w przedziale od ponad 196 tysięcy do 345 tysięcy złotych.

Teraz poznaliśmy już wykonawcę. To firma  PRO ARCH Tychy, która za kwotę prawie 200 tysięcy złotych wykona projekt nowej andrychowskiej pływalni. Ma on być wykonany do jesieni tego roku. Prawdopodobnie jeszcze przed wakacjami zostanie zaprezentowana wizualizacja obiektu.

Inwestycja realizowana będzie w kilu etapach: pierwszy to opracowanie dwóch wariantów koncepcji architektonicznej obejmującej zagospodarowanie terenu oraz rozwiązania architektoniczno-funkcjonalne budynku i wizualizację elewacji budynku (w zakresie umożliwiającym wybór wariantu koncepcji) wraz ze wstępnym oszacowaniem wartości zadania inwestycyjnego dla każdego wariantu to opracowaniu projektu budowlanego wraz z uzyskaniem ostatecznej lub zaopatrzonej w rygor natychmiastowej wykonalności decyzji pozwolenia na budowę dla całego zadania inwestycyjnego, a także sporządzenia kosztorysów inwestorskich. Trzeci i ostatni etap to wykonanie projektu aranżacji wnętrz obejmujący wyposażenie, umeblowanie i kolorystykę, wraz z wizualizacją umeblowania i wyposażenia reprezentatywnych pomieszczeń.

Przypomnijmy, że nowy basen ma powstać przy ulicy Włókniarzy, w miejscu obecnego targowiska. Przy realizacji tej inwestycji gmina będzie ubiegać się o 40% dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Inwestycja ma powstać do jesieni 2018 roku. Niecka basenu ma mieć 25 metrów, z sześcioma torami na całą długość oraz dwa krótsze, 15-metrowe tory wraz z brodzikiem, zjeżdżalnią, jacuzzi i sauąa. Na piętrze ma powstać też siłownia i sale fitness.

Andrychów ma już jeden basen, tyle, że odkryty i czynny jedynie w sezonie wakacyjnym. Nowa pływalnia będzie czynna przez cały rok.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 Mieszkaniec Gminy 2017-03-23 20:48
A czy tę saunę to projektuje ktoś kto siedzi w branży saunowej czy będzie to kolejna smażalnia gaci, mała klitka na doczepkę bez pomysłu i koncepcji? Pytam bo w okolicy Wadowic brakuje porządnego saunarium. Młyn Jacka coś w zeszłym roku niby zaczął organizować ale na trzech imprezach się skończyło i dalej nie ma gdzie iść na saunę w okolicy. Najbliżej Kraków.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.