W gminie Andrychów ruszyła akcja profilaktyczna mająca na celu uświadomienie zagrożenia sprzedaży n
W Andrychowie wzięli się za alkohol wśród nieletnich

W gminie Andrychów ruszyła akcja profilaktyczna mająca na celu uświadomienie zagrożenia sprzedaży nieletnim alkoholu. Z tej okazji burmistrz Tomasz Żak wysłał do handlowców list.

Jak powszechnie wiadomo, osobom poniżej 18 roku życia zabroniona jest sprzedaż napojów alkoholowych. Sprzedawcy za taki czyn grozi grzywna w wysokości nawet 5 tysięcy złotych. Niestety sporą część handlowców kusi możliwość zarobku i mimo konsekwencji, uprawiają ten proceder.

To spory problem i w Andrychowie postanowiono działać. We wtorek (21.03) ruszyła akcja profilaktyczna realizowana w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i  Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Andrychów na rok 2017. Jej celem jest właśnie uczulenie mieszkańców na to, aby nieletni nie mogli kupić w sklepach alkoholu.

Magistrat wspólnie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej rozdają ulotki "Chrońmy młodość" w których zwracają uwagę na ten problem. Burmistrz Tomasz Żak w pierwszy dzień wiosny wysłał również do sprzedawców specjalny list, w którym  apeluje do nich o przestrzeganie prawa.

Zwracamy się do Państwa z prośbą - nie tylko, jako do sprzedawców alkoholu, ale również, a może przede wszystkim, jako do rodziców oraz odpowiedzialnych dorosłych i kierowców, o nie sprzedawanie i nie podawanie napojów alkoholowych osobom, które nie ukończyły 18 roku życia. Tak jak w latach ubiegłych chcemy zwrócić Państwa uwagę na wzrastający problem spożywania alkoholu przez dzieci i młodzież oraz wsiadanie za kierownicę w stanie nietrzeźwym. Państwo jako sprzedawcy macie ogromny wpływ na to, aby osoby niepełnoletnie nie mały dostępu do napojów alkoholowym — pisze w swoim liście burmistrz Tomasz Żak.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 Tekla 2017-03-24 10:12
Szkoda,że Redaktor tak jednostronnie widzi problem. W 90% to dorośli kupuja nieletnim alkohol kiedy sprzedawca odmawia.Zawsze znajdzie się chętny, który za możliwość darmowej konsumpcji zakupi odpowiednie akcesoria.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.