Spółdzielnia Mieszkaniowa w Wadowicach rozpoczeła już wycinkę drzew w miejscu gdzie ma stanąć nowy
Wycinają już drzewa pod przyszły blok spółdzielni

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Wadowicach rozpoczeła już wycinkę drzew w miejscu gdzie ma stanąć nowy blok na 12 mieszkań, którego budowa już wkrótce się rozpocznie. Pierwsi lokatorzy wprowadzą się do niego najprawdopodobniej już na wiosnę 2018 roku.

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Wadowicach rozpoczęła już pierwsze prace przygotowawcze związane z postawieniem nowego bloku na Osiedlu Kopernika  w wolnej przestrzeni między betonowymi a blaszanymi garażami. W tym miejscu znajdują się obecnie betonowe płyty będące dojazdem na Osiedle Wojskowe. W czwartek (16.03) przeprowadzono wycinkę drzew na przyszłym placu budowy. Prace związane z budową bloku wkrótce mają się rozpocząć.

Przypomnijmy, że pod koniec stycznia w świetlicy Spółdzielni Mieszkaniowej w Wadowicach utworzył się jak za starych czasów PRL komitet kolejkowy, a po kilku dniach oczekiwań, w sekretariacie spółdzielni złożono podania o zakup mieszkania i dokonano wyboru lokalizacji.

Planowany budynek będzie  niewielkim, jednoklatkowym blokiem, typu "plomba", czterokondygnacyjnym z 12 mieszkaniami. Cena 1m2 powierzchni mieszkania wykończonego "pod klucz" wynosiła dla  mieszkania o powierzchni około 54,5 m2 - 4 450 zł + 500 zł za m2 powierzchni piwnicy, zaś mieszkania o powierzchni około 36 m2 - 4600 zł + 500 złotych za m2 powierzchni piwnicy. Za większe mieszkanie chętni  musieli zapłacić więc około 242 tysiące złotych, za mniejsze blisko 170 tysięcy złotych.

Prace budowlane mają rozpocząć się już wkrótce.  Pierwsi lokatorzy wprowadzą się do nowego bloku najprawdopodobniej na wiosnę 2018 roku.


(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+14 #1 Bartuś 2017-03-16 20:02
Oczywiście znów bez garażu podziemnego... bo i po co, mamy dopiero 21 wiek.
Cytować
+5 #2 Zlodziej 2017-03-16 22:52
Dobrego zlodzieja bedzie stac na to mieszkanie !!!
Cytować
+5 #3 rocky 2017-03-17 16:27
...a komwad?...pytam się ....kiedy coś wybuduje komwad??????hah ahahahaah
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.