Wadowickie wodociągi zakończyły trwający pół roku remont drugiego zbiornika wodnego przy alei Wolno
Wodociągi zakończyły remont zbiornika obok parku

Wadowickie wodociągi zakończyły trwający pół roku remont drugiego zbiornika wodnego przy alei Wolności, tuż obok parku, a także rurociągów wokół niego, które były przyczynami częstych awarii.

Wadowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wadowicach zakończyło remont drugiego zbiornika wodnego przy alei Wolności (to te dwa "garby" znajdujące przy Parku Miejskim.

Zbiorniki, o pojemności 2000 m3 każdy zostały wybudowane w latach 70-tych ubiegłego wieku. Jeden z nich, trzy lata temu, w 2014 roku, przeszedł gruntowny remont, a rewitalizacja drugiego trwała od września ubiegłego roku. Równocześnie prowadzono też wymianę rurociągów wodnych wokół niego, które były przyczyną częstych awarii.

Tak wygląda wnętrze wyremontowanego zbiornika:

Dla potrzeb remontu wnętrza zbiornika należało wprowadzić 3,5 kilometra rur na rusztowania i prawie 30 m3 desek na pomosty do rusztowań. Ilość  mineralnych środków zabezpieczających strop i ściany zbiornika to blisko 30 ton. Prace remontowe za kwotę ponad 300 tysięcy złotych netto wykonała wadowicka firma PRI „Zubek”. Ale to nie koniec remontów.

W planach mamy wymianę kolejnych rurociągów, w sumie około 18 kilometrów, z czego najważniejszy remont magistrali w kierunku Kalwarii Zebrzydowskiej mającej już około 40 lat, zaopatrującej w wodę domostwa w tamtym kierunku. Będziemy starać się pozyskać środki unijne na ten cel — mówi nam Alfred Karelus, prezes wadowickich wodociągów.

To właśnie na tej magistrali na początku stycznia doszło do poważnej awarii w Jaroszowicach, przy korycie rzeki Skawy poniżej 3 metrów lustra wody. Pracownicy wodociągów wspólnie z Państwową Strażą Pożarną w Wadowicach przez ponad dobę usuwali usterkę. Przez ten czas mieszkańcy Zaskawie, Jaroszowic, Kleczy i Barwałdu pozbawieni byli dostaw bieżącej wody, która była rozwożona w workach i beczkowozach.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.