Zarząd Województwa Małopolskiego podzielił pieniądze na 26 projektów budowy ścieżek rowerowych, s
Ponad 2 miliony złotych na trasy rowerowe

Zarząd Województwa Małopolskiego podzielił pieniądze na 26 projektów budowy ścieżek rowerowych, szlaków turystycznych oraz narciarskich tras biegowych. Wśród nich są trasy rowerowe łączące Andrychów, Wadowice, Kęty, Osiek i Wieprz.

Już wkrótce w Małopolsce wzrośnie liczba ścieżek rowerowych, szlaków turystycznych oraz narciarskich tras biegowych, a te już istniejące wzbogacą się o nową infrastrukturę. Zakończył się nabór wniosków o dofinansowanie rozwoju lokalnych tras turystycznych, w ramach którego zgłoszono aż 26 projektów. Do podziału Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczył ponad 46 milionów złotych.

O wsparcie finansowe starają się w głównie gminne jednostki samorządowe, lokalne grupy działania i organizacje pozarządowe. Łączna kwota wszystkich złożonych wniosków przekroczyła 52,67 milionów złotych. Jest o co walczyć, najwyższy możliwy poziom dofinansowania dla poszczególnych projektów został ustalony na poziomie 65%.

W efekcie realizacji zgłoszonych zadań w regionie powstaną nowe szlaki turystyczne i rekreacyjne lub zostaną rozbudowane te już istniejące. Najwięcej projektów dotyczy budowy tras rowerowych i biegowych, nie brakuje także wniosków o dofinansowanie narciarskich tras biegowych. W kilku przypadkach dodatkowo powstanie nowa infrastruktura: planuje się budowę miejsc postojowych, wiat i stojaków dla rowerów. Przybędzie także miejsc z urządzeniami rekreacyjno-gimnastycznymi oraz takich gdzie będzie można odpocząć, coś kupić i zjeść. Dodatkowo szlaki zostaną oznakowane, a w wyznaczonych miejscach pojawią się mapy pokazujące, miejsce na szlaku, w którym turysta aktualnie się znajduje. O tym jakie projekty otrzymają dofinansowanie dowiemy się w połowie roku, rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano bowiem na czerwiec.

Gmina Andrychów otrzyma 2 299 997,07 złotych na budowę, oznakowanie i promocję tras rowerowych łączących Andrychów, Wadowice, Kęty Osiek i Wieprz. Wartość całego projektu to 15 147 691,99 złotych(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.