Mercedes benz z trzylitrowym silnikiem o mocy 190 koni, kamerą cofania i bogatym medycznym wyposażeniem
Wadowicki szpital ma nową karetkę

Mercedes benz z trzylitrowym silnikiem o mocy 190 koni, kamerą cofania i bogatym medycznym wyposażeniem: to nowy ambulans typu "S" wadowickiego szpitala, który ufundował Urząd Wojewódzki i powiat wadowicki.

W środę (15.02) punktualnie w samo południe na lądowisku dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Szpitala Powiatowego w Wadowicach odbyła się uroczystość poświęcenia nowego ambulansu sanitarnego. Zgromadziła ona sporo oficjeli, wśród zaproszonych gości był m.in. starosta wadowicki Bartosz Kaliński, senator Andrzej Pająk, poseł Marek Polak, radny sejmiku województwa Filip Kaczyński, lokalni samorządowcy oraz dyrekcja szpitala. Uroczystego poświęcenia dokonał ks. infułat Jakub Gil a symbolicznego przekazania kluczyków do nowego pojazdu wojewoda małopolski Józef Pilch.

Nowy ambulans to pojazd marki mercedes benz 3.0 o mocy silnika 190 koni mechanicznych. Wyposażony jest m.on. w automatyczną skrzynię biegów, silnik spełniający normy Euro 6, kamerę cofania, asystenta kąta martwego, asystenta pasa ruchu oraz lodówkę do przechowywania leków. Ma przejechane 32 kilometry, tyle, żeby tutaj dojechał — mówił starosta wadowicki Bartosz Kaliński.

Karetka została zakupiona dzięki dotacji z Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, który przekazał na ten cel kwotę ponad 400 tysięcy złotych. Jej całkowity koszt wraz z wyposażeniem wyniósł 535 tysięcy złotych. Pozostałe środki pochodzą z budżetów powiatu wadowickiego (około 102 tysiące złotych) oraz ZZOZ w Wadowicach (około 33 tysiące złotych). Pojazd będzie funkcjonował w Wadowicach jako karetka specjalistyczna typu "S" z lekarzem w składzie. Zastąpi wysłużonego mercedesa z 2009 roku, który w wadowickiej lecznicy będzie pełnił rolę samochodu rezerwowego.

U Boga nie ma nic przypadkowego. Dzisiaj 15 lutego Kościół wspomina błogosławionego Michała Sopoćkę, który był spowiednikiem siostry Faustyny. Poprzez jego nacisk siostra Faustyna pisała dzienniczek, z którego dowiadujemy się o tej ingerencji Miłosierdzia Bożego w życie ludzkie. (...) Ta karetka jest znakiem takiej miłości nad człowiekiem — mówił przy poświęceniu nowego pojazdu ks. infułat Jakub Gil.

W ramach przyznanej dotacji wadowicki ZZOZ zakupił do nowego pojazdu m.in. defibrylator transportowy LifePack15, urządzenie do automatycznej kompresji klatki piersiowej firmy Lucas, kapnometr, krzesełko kardiologiczne z systemem schodowym, materac podciśnieniowy, nosze podbierające, pulsoksymetr transportowy, nowoczesny respirator transportowy oraz ssak elektryczny.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+13 #1 Ksiegowy 2017-02-15 14:05
Jak sie ksieguje opłate "co łaska" w ksiegach?
Cytować
+5 #2 szczurzysko 2017-02-15 14:26
Szkoda naszego wozidełka, które było naszym pomocnikiem przez wiele lat. Jeśli nowy będzie nas woził co najmniej tak jak stary to będzie super.
Cytować
+13 #3 Piotr13021991 2017-02-15 15:48
Jaka jest ajdroższa waluta świata ?

-Co łaska.
Cytować
+7 #4 obserwator 2017-02-15 21:40
Panie Senatorze jak Pan jest osobom starszą to na emeryturę , nie zajmować miejsca w senacie...Jeszc ze wiecej oficjeli a nikt nie wspomnie co wydłużeniem pracy karetki w Andrychowie.... Wstyd...
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.