W 2016 roku województwo małopolskie wzbogaciło się o 18 nowych karetek. 8 z nich  to karetki zakupio
Wojewoda rozdzielił karetki. Wadowice też skorzystały

W 2016 roku województwo małopolskie wzbogaciło się o 18 nowych karetek. 8 z nich  to karetki zakupione na Światowe Dni Młodzieży. Pozostałych 10 zakupiono dzięki dotacji Wojewody Małopolskiego. Wadowice też skorzystały.

Jak informuje nas Barbara Łącka z oddziału ds. współpracy z mediami Urzędu Marszałkowskiego województwa Małopolskiego, pierwszą część ambulansów Małopolska uzyskała po analizie wszystkich wniosków przez komisję powołaną przez wojewodę ds. wyłonienia kandydatów do otrzymania środków transportu, środków łączności oraz aparatury i sprzętu medycznego oraz po zatwierdzeniu propozycji wojewody przez ministra zdrowia.
 
Podmioty, które otrzymały nowe karetki, to Zespół Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu, Szpital Powiatowy w Chrzanowie,  Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA w Krakowie, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Myślenicach, Krakowskie Pogotowie Ratunkowe, Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, Szpital Powiatowy w Limanowej oraz Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu.

Ponadto, w celu poprawy jakości i poziomu bezpieczeństwa małopolan, wojewoda małopolski podjął decyzję o przyznaniu dotacji z przeznaczeniem na zakup ambulansu sanitarnego, wykorzystywanego w ramach systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne. Dotacja na zakup jednej karetki wyniosła 400 000 złotych. W ramach otrzymanej dotacji karetki zakupiło 10 powiatów: suski, bocheński,  nowosądecki, krakowski, wadowicki, gorlicki, proszowicki, miechowski, dąbrowski oraz oświęcimski.

 

Potrzeba zakupu nowych ambulansów sanitarnych dla województwa małopolskiego związana jest z koniecznością wymiany taboru samochodowego. Z przeprowadzonej analizy wynika, iż małopolscy dysponenci Zespołów Ratownictwa Medycznego korzystają z ambulansów wyprodukowanych w okresie 2004-2010 r., charakteryzujących się dużym przebiegiem. Samochody te wykazują większą awaryjność, a naprawy pogwarancyjne obciążają budżet podmiotów leczniczych. Systematyczna wymiana taboru sanitarnego jest jednym z elementów procesu zapewnienia jakości udzielania usług medycznych, ale przede wszystkim zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego w województwie małopolskim.
 

(AS)
(zdjęcie: UM Małopolska)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+15 #1 Wkurzony 2017-01-10 20:34
Ludzie, powiedzcie jak to jest że starostwo, urząd marszalkowski i inne instytucje ciągle pompują pieniądze do Tytanika, jakim jest nasz wadowicki szpital ? Inne placówki przynoszą dochody, a tu ciągle mało i mało. Dochodzi do kuriozum jakim jest fakt pomijania innych, równie ważnych instytucji. Dojdzie do stajku bo pracownicy podlegający pod starostwo nie pogodza się z brakiem podwyżek od kilku dobrych lat. Wszystko drożeje i na wszystko znajduje się kasa, tylko nie na uczciwe pensje. Do czasu !
Cytować
0 #2 Bobo 2017-01-13 13:26
No ale PRM w Wadowicach to chyba jedyny dział szpitala przynoszący dochód a my naprawdę potrzebujemy tych samochodów do pracy. Dlaczego mamy jeździć autem bez 5 biego np.?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.