W gminie Lanckorona wójt Tadeusz Łopata wydał dyspozycję, aby strażacy ochotnicy o każdym wyjeździ
W tej gminie strażacy muszą informować wójta o wyjeździe na akcję

W gminie Lanckorona wójt Tadeusz Łopata wydał dyspozycję, aby strażacy ochotnicy o każdym wyjeździe do akcji informowali go telefonicznie lub SMS. Nie podoba się to druhom.

Taka ciekawostka. Wójt gminy Lanckorona Tadeusz Łopata domaga się, aby strażacy ochotnicy z gminy informowali go o każdym wyjeździe. W tym celu kilka dni temu wydał zarządzenie, aby przy wyjeździe na akcję bądź innych wyjazdach związanych z gotowością bojową, informowali go telefonicznie bądź SMS.

Urząd Gminy w Lanckoronie uprzejmie przypomina, aby o każdorazowym wyjeździe samochodu pożarniczego do działań ratowniczych, a także w innych celach związanych z gotowością bojową - w dogodnym czasie, nie zakłócającym prowadzenie akcji - poinformować wójta telefonicznie lub wysłać SMS — czytamy w zarządzeniu wójta.

W ten sposób wójt chce mieć kontrolę nad tym, co robią strażacy. W końcu gmina przekazuje pieniądze na ochotników. Nie podoba się to jednak niektórym strażakom.

Nie wiem jak w innych jednostkach ale nasza nie posiada służbowego telefonu. Łączność mamy drogą radiową. W jakim celu potrzebuje tych informacji? — denerwuje się Krzysztof Chorąży z OSP Łaśnica.

Jak się dowiadujemy, w żadnych innych OSP w powiecie wadowickim nie ma takich wymogów. Nad wyjazdami ochotników czuwa Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach a za gotowość bojową ochotników, wyjazdy i ich ewidencjonowanie odpowiada naczelnik danej OSP.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+3 #1 Ozi 2017-01-09 14:59
No i dobrze. Co to za tajemnica? Przynajmniej nie robią wałków na paliwie i lewych wyjazdach
Cytować
-3 #2 Loca 2017-01-09 15:26
Bardzo dobrze!!! Trzeba brac ich za tyłki. Mało to przekrętów robią, ale jakby co to oni pomagają i są super potrzebni i tylko na tym koniu jadą. Przykład powinna wziaść gmina Tomice, bo tam strazacy to wrecz uprzywilejowana grupa społeczna, ale wójt Grabowski ceni swój strazacki elektorat, więc dalej gmina przelewa kosmiczna kase na OSP a strazacy płacą przy urnie.
Cytować
+11 #3 deresbuyt 2017-01-09 16:14
Trza wójtowi dać łączność radiową i będzie na bieżąco zorientowany.
Cytować
0 #4 Czytelnik 2017-01-10 06:29
@Loca
Do szkoły - matoły!
"Wziąść" hahaha!
Cytować
-3 #5 bolek 2017-01-10 12:26
Loca . Żebyś tylko ich pomocy kiedys nie potrzebował. Wtedy dopiero zrozumiesz jak wiele OSP robi dla społeczeństwa
Cytować
0 #6 Loca 2017-01-15 00:53
Cytuję bolek:
Loca . Żebyś tylko ich pomocy kiedys nie potrzebował. Wtedy dopiero zrozumiesz jak wiele OSP robi dla społeczeństwa

Ty pewnie strażak jestes. Co żal Ci, że wójt obcina kase na chglaniw wódy w remizie....
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.