Zła wiadomość dla piratów drogowych, którzy przekraczali prędkość o 50 km/h lub więcej w terenie
Zaostrzyły sie przepisy, łatwiej stracić prawo jazdy

Zła wiadomość dla piratów drogowych, którzy przekraczali prędkość o 50 km/h lub więcej w terenie zabudowanym a którzy tłumaczyli się brakiem prawa jazdy przy sobie...

Taka ciekawostka warta odnotowania. Od 1 stycznia 2017 roku znowelizowano tryb przekazywania staroście informacji o ujawnionym naruszeniu polegającym na przekroczeniu prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.

O co chodzi? Wcześniej jeśli kierowca przekroczył prędkość o 50 km/h bądź więcej w terenie zabudowanym to policjanci zabierali mu prawo jazdy, przekazywali go staroście a ten wydawał zakaz kierowania pojazdami na trzy miesiące. Spora część piratów drogowych tłumaczyło się brakiem tego dokumentu, za co dostawali mandat karny w wysokości 50 złotych. Prawa jazdy mieli jednak w dalszym ciągu, często śmiejąc się w nos mundurowym. Teraz nie będzie już tak łatwo.

Zgodnie z nowymi zasadami, fakt zatrzymania przez policjanta prawa jazdy, w związku z popełnionym wykroczeniem, pozostanie bez wpływu na możliwość późniejszego zatrzymania tego dokumentu na okres 3 miesięcy, a do wydania przez starostę decyzji w tym zakresie, wystarczająca będzie informacja o ujawnieniu takiego wykroczenia — informuje policja.

 

 

(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.