Od 1 stycznia zmienia się rozkład jazdy bezpłatnego busa wadowickiego busa, wożącego mieszkańców o
Od 1 stycznia nowy rozkład jazdy bezpłatnego busa i dwa nowe przystanki

Od 1 stycznia zmienia się rozkład jazdy bezpłatnego busa wadowickiego busa, wożącego mieszkańców około 8 kilometrową pętlą wokół miasta.  Gmina uruchamia również dwa nowe przystanki: Niwy i Aleja Wolności-Park.

Od niedzieli (1.01) Urząd Miejski w Wadowicach po raz kolejny zmienia rozkład jazdy bezpłatnego busa, obsługiwanego przez spółkę Bryll&Wójcik z Krakowa, z siedzibą w Suchej Beskidzkiej. Bus od 1 września tego roku kursuje od poniedziałku do soboty, wykonując  8 kilometrową pętlę z dworca autobusowego przez ulicę Lwowską, Putka, Zegadłowicza, Niwy, aleję Wolności, Karmelicką, plac Kościuszki, Mickiewicza, Gimnazjalną, Sikorskiego, aleję Wojska Polskiego i Piłsudskiego.

 

NOWY ROZKŁAD JAZDY DLA POSZCZEGÓLNYCH PRZYSTANKÓW (WAŻNY OD 1 STYCZNIA 2017)

Jak poinformował burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski, od 1 stycznia 2017 roku na wniosek mieszkańców w rozkładzie jazdy darmowej komunikacji miejskiej pojawiają się też dwa nowe przystanki: jeden przy ulicy Niwy a drugi na Alei Wolności, na przeciwko wejścia do Parku Miejskiego.

Przypomnijmy, że od 1 marca tego roku gmina Wprowadziła darmową komunikację autobusową dla mieszkańców, która również od 1 marca dowoziła mieszkańców i pasażerów z dworca autobusowego do centrum miasta liczącą około 3,2 kilometra trasą. Zgodnie z pomysłem burmistrza  Klinowskiego porządkującym komunikację zbiorową w gminie, który poparli praktycznie jednogłośnie radni Rady Miejskiej w Wadowicach, przystanki na placu Kościuszki oraz ulicy Szpitalnej od tego czasu nie są już dostępne dla przewoźników przejeżdżających przez miasto. Korzystają oni odpłatnie z dworca autobusowego przy wadowickiej obwodnicy. Niezmienione zostały dotychczasowe przystanki: przy ulicy Lwowskiej, Sikorskiego i Mickiewicza. Pozwalają one wsiadać i wysiadać pasażerom w centrum miasta.

Komunikacyjne zmiany spowodowały spore poruszenie wśród mieszkańców. Na wyludniony plac Kościuszki narzekają pobliscy właściciele sklepów i punktów gastronomicznych, bo spadły im obroty. Za to dworzec autobusowy wreszcie można nazwać dworcem: tłumy ludzi, spory ruch autobusowy i busowy, wygodna ocieplana poczekalnia, wc, dyżurny ruchu a także punkt informacyjny. W rozmowach z mieszkańcami okazuje się, że busowa rewolucja ma chyba tylu samo przeciwników co i zwolenników, podobnie jak i darmowy bus, który od czterech miesięcy jeździ na dłuższej i chyba przydatniejszej pętli, 8 kilometrowej pętli.


(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+7 #1 Korektor 2016-12-30 00:23
Zadysponowano nowe przystanki dla busa :lol:
Cytować
+14 #2 Azja 2016-12-30 13:02
Darmowy bus super pomysł. Brawo Burmistrz.
Cytować
+5 #3 f.kiepski 2016-12-30 14:04
...i gitara kurde
Cytować
+6 #4 dziady kalwaryjskie 2016-12-30 16:39
Dziękujemy, panie Burmistrzu.
Cytować
+1 #5 jJolanta 2017-01-01 22:06
Dziękujemy , Panie Burmistrzu dużo osób zwłaszcza starszych korzysta z tego środka komunikacji miejskiej.
Cytować
-1 #6 Durda 2017-01-04 14:17
Taka ciekawostka, na tablicach na przystankach napisane poprawnie ulica Piłsudskiego, a na tabliczce na busie Piłsudzkiego :lol:
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.