Żaden z 76 projektów nadesłanych na konkurs Urzędu Miejskiego w Wadowicach na projekt logotypu promuj
76 prac na konkurs. Żadna nie nadawała się na logo Wadowic

Żaden z 76 projektów nadesłanych na konkurs Urzędu Miejskiego w Wadowicach na projekt logotypu promującego Wadowice oraz systemu identyfikacji wizualnej miasta nie spełnił w sposób wystarczający kryteriów wymaganych regulaminem konkursu.

Jak informowaliśmy niedawno, w kwietniu Urząd Miejski w Wadowicach ogłosił konkurs na projekt logotypu promującego Wadowice oraz systemu identyfikacji wizualnej miasta. Konkurs miał charakter otwarty i skierowany był do pełnoletnich osób fizycznych i osób prawnych zajmujących się projektowaniem graficznym. Każdy z uczestników mógł przygotować dwie propozycje a zwycięzca otrzymać nagrodę pieniężną w wysokości 5 000 zł brutto oraz był zobowiązany do podpisania umowy na wykonanie Księgi Znaku oraz Systemu Identyfikacji Wizualnej Miasta za osobnym wynagrodzeniem 3 000 zł brutto.

Łatwo nie było, bo według regulaminu konkursu, logotyp powinien nawiązywać do specyfiki miasta, ale nie powinien zawierać wizerunku Jana Pawła II, innych osób związanych z miastem oraz produktów spożywczych. Kremówka więc odpadła w przedbiegach...

W poniedziałek (18.05) w 95. rocznicę urodzin Karola Wojtyły Urząd Miejski w Wadowicach ogłosił, że w wyniku przeprowadzonej oceny konkursowej Komisja Konkursowa zdecydowała się nie rozstrzygać konkursu i nie wybrała zwycięskiego projektu. W uzasadnieniu stwierdzono, że przedstawione prace nie spełniają w sposób wystarczający kryteriów wymaganych regulaminem konkursu. Na konkurs wpłynęło 76 prac. Jak dowiadujemy się, nie wiadomo jeszcze, czy magistrat zdecyduje się na ponowny konkurs.

Przypomnijmy, że kilka lat temu, z okazji beatyfikacji Jana Pawła II Urząd Miejski w Wadowicach i instytucje mu podległe zaczęły używać całkiem udanego logotypu, który naszym zdaniem był całkiem trafny jako logotyp Wadowic.

 

Problem w tym, że jak zauważyło wielu naszych czytelników, przypominał bardzo, wymyślony kilka lat wcześniej logotyp... portalu WadowiceOnline.pl, w którym zawarto wadowicką bazylikę i stojący na rynku papieski pomnik.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+4 #1 Natalia 2015-05-18 10:34
What a bullshit...
Cytować
+13 #2 maryśka 2015-05-18 10:36
Jak się ogłasza konkurs to trzeba umieć go opisać. Dokładnie wiedzieć czego się chce. Proponuję przeczytać to co było w ogłoszeniu i przekonacie się dlaczego nikt nie był w stanie zaspokoić oczekiwań. Trudno w niektórych miejscach było się domyślić "co miał autor na myśli".
Cytować
+24 #3 znasz_mnie_albo_nie 2015-05-18 12:03
Może niech pokażą wszystkie logotypy na faceboku, bez podawania autorów, i niech se wadowicka społeczność rozstrzygnie polubieniami, który logotyp ma ich pompować? :)
Cytować
+11 #4 SMS 2015-05-18 13:05
Po co konkurs?
Koper zrobi najlepszy.
Oczywiście też najtaniej.
Cytować
+11 #5 Basia 2015-05-18 13:11
To w końcu jak było? Zaczęło się, czy zacięło?
Cytować
+9 #6 widz 2015-05-18 13:22
Cytuję SMS:
Po co konkurs?
Koper zrobi najlepszy.
Oczywiście też najtaniej.


3 700 000 po promocji :P
Cytować
+3 #7 Kiedy? 2015-05-19 00:07
Cytuję maryśka:
Jak się ogłasza konkurs to trzeba umieć go opisać. Dokładnie wiedzieć czego się chce. Proponuję przeczytać to co było w ogłoszeniu i przekonacie się dlaczego nikt nie był w stanie zaspokoić oczekiwań. Trudno w niektórych miejscach było się domyślić "co miał autor na myśli".

No widzisz, ale poprawne opisanie nie pozwoliłoby na pompowanie kasy "opiekunowi" konkursu. Czy w BIP umowa na 13 tysięcy, to właśnie to? To kiedy kolejny konkurs i kolejne wypompowanie 13 tysięcy z budżetu?
Cytować
+4 #8 moherowy beret 2015-05-19 00:35
PRACE DO OPUBLIKOWANIA !!!! NIECH INNI OCENIĄ
Cytować
+4 #9 muzyk 2015-05-19 10:53
Jeśli ocenianie ma polegać na polubieniach, to ja podziękuję. Współczuję temu, kto to napisał, ma mózg wielkości dyni, a miąższ w nim kiśnie i woła o pomoc. Bójcie się Boga z takim systemem wartości i oceny.
Cytować
0 #10 muzyk 2015-05-19 11:19
Wykluczcie wszystkich tych, którzy nie mają dostępu do internetu i tych, którzy nie wchodzą na wasze strony. "Polubiajcie" wszystko, co chcecie, a reszta społeczności to nieważna masa.
Zabawa przednia, to fakt, bo internet jest dobrym nośnikiem informacji i można z tej zabawy wysnuć jakieś wnioski. Szokujecie w sposób karygodny, bo kto się "nie zapisał" do jakiejś grupy, fanpagu nie ma możliwości wypowiedzi, a ten kto już tam jest może, o ile ma odwagę. Świetny, ZAJEBISTY SYSTEM.
Cytować
+1 #11 znasz_mnie_albo_nie 2015-05-20 10:35
tak, takie referendum jest darmowe, a kto nie ma internetu i jest zainteresowany zawsze moze isc do biblioteki.
ewentualnie moze to olać ciepłym moczem a po za tym przypuszczalnie ma rodzine ewentualnie znajomych. no i urzad.m moze udostepnic komputer do glosowania osobą co nie maja interentu heh, nie widzę problemu, koszt zero groszy.

muzyk, ja wnioskuje, że ty wolisz ocene kilku niewiadomo jak mających na nazwisko i imie ekspertow etc. ale ja mam takie eksperckie oceny w otworku co zawsze z tylu. :)
Cytować
-2 #12 pankracy bizmesmem 2015-05-22 10:48
gratuluje decyzji lepiej nic niz byle gówno
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.