W pociągach spółki Przewozy Regionalne, której pociągi kursują przez Wadowicę do Bielska i Krakowa
Kolejarze zaczynają dbać o podróżnych. Rozdają ankiety

W pociągach spółki Przewozy Regionalne, której pociągi kursują przez Wadowicę do Bielska i Krakowa kolejarze rozdają podróżnym ankiety. W ten sposób badają rynek i chcą poprawy usług.

Taka ciekawostka. Po latach kolejarze w końcu zaczęli interesować się podróżnymi. W pociągach spółki Przewozy Regionalne, które od jakiegoś czasu obsługują ponownie kursy z Wadowic do Bielska-Białej i Krakowa kierownicy pociągów rozdają ankiety dotyczące pociągów tego przewoźnika (punktualność, czas przejazdu, koszt podróży, czystość jednostki i toalet, a także obecnej taryfy przewozowej (rozkład jazdy, dostępność kanałów sprzedaży biletów, dostępność informacji, przepisy taryfowe czy ceny biletów).

Można też wypowiedzieć się m.in. o przewóz rowerów. Pasażerowie mogą też napisać o swoich ewentualnych oczekiwaniach wobec przewoźnika.

To chyba dobry kierunek i warto poświęcić kilka minut w podróży aby wypełnić ankietę. A wam jak podoba się taki pomysł?

Zobacz profil Facebook LiniaKolejowa117

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+31 #1 Obserwator 2015-05-13 08:24
I choć w większości przypadków (ale i nie zawsze) czas podróży np.z Wadowic do Krakowa jest nieco dłuższy pociągiem, niż busem (średnio o około 20-25 minut) to jednak warto poświęcić te kilkadziesiąt minut. Po pierwsze nic nie stoi na przeszkodzie, by pracować w pociągu. Można śmiało rozłożyć komputer, czy nawet poczytać książkę. W busie nie zawsze jest to możliwe. Ponadto cena przejazdu jest bezkonkurencyjn a - cóż to jest 5 złotych za 60 km, kiedy w busie musimy za normalny bilet zapłacić przynajmniej 8 ? Warto tu dodać, że np.student płaci tylko 2,45 zł. W rzeczywistości busem z Wadowic za taką kwotę dojedzie jedynie do Kleczy (jeszcze zależy na który przystanek). Kolejną sprawą jest kwestia bezpieczeństwa. Sądząc po tym co wyprawiają na drogach busiarze (wyścigi z konkurencją, liczne rozmowy przez telefon i nadmierna prędkość) bez dwóch zdań można stwierdzić, że pociąg jest znacznie bezpieczniejszy . Potwierdzają to nawet statystyki. Wystarczy spojrzeć na ilość wypadków na drodze, także z udziałem busów. Punktualność - jeszcze nigdy nie zdarzyło się, by pociąg nie przyjechał. Czasami przyjeżdża nieco opóźniony, ale przyjeżdża, a busiarze jak wiadomo mają swój rozkład jazdy - nie rzadko uzależniony od rozkładu firmy konkurencyjnej.
Cytować
-20 #2 IZABELLA 40 2015-05-13 12:10
Jak to jest możliwe ze jak mam busa w rynku to kto mnie zmusi dojechać na dworzec PKP w Wadowicach.Nie wszyscy nawet wiedza gdzie znajduje się przystanek kolejowy np w Kleczy czy w Barwałdzie.Obec nie jest konkurencja i żaden miłośnik kolei nie jest w stanie przekonać nas aby korzystać z upadającej komunikacji PKP.
Cytować
+17 #3 euromaniak 2015-05-13 13:10
Cytuję IZABELLA 40:
Jak to jest możliwe ze jak mam busa w rynku to kto mnie zmusi dojechać na dworzec PKP w Wadowicach.Nie wszyscy nawet wiedza gdzie znajduje się przystanek kolejowy np w Kleczy czy w Barwałdzie.Obecnie jest konkurencja i żaden miłośnik kolei nie jest w stanie przekonać nas aby korzystać z upadającej komunikacji PKP.

To trzeba po prostu ruszyć cztery litery i podejść z rynku na Dworzec Kolejowy. To raptem 10 minut spacerkiem, ale jak widać dla niektórych - tak jak dla Pani to spory problem haha. Nikt Pani do niczego nie zmusza. Mamy jednak nadzieję, że Burmistrz Klinowski zrobi coś w tej sprawie i uruchomi jakąś komunikację dowozową (coś na wzór Gminy Zator). Pomijam w ogóle fakt, że wszystkie busy powinny wylecieć na Dworzec przy Obwodnicy, który kilka lat temu został wyremontowany, a obecnie służy praktycznie tylko autobusom turystycznym i kilku przelotowym. Przystanek w rynku droga Pani jest przystankiem przelotowym, podobnie jak ten na Lwowskiej, czy Zaskawiu, a że busiarzy nikt nie kontroli po ile tam stoją to mają to w du... i zrobili sobie początkowy tamże. Akurat przystanek w Kleczy Górnej, jak i Barwałdzie Górnym znajduje się przy Drodze Krajowej 52, więc coś nie wyszło. :D
Haha. To jest konkurencja ? Jeździjcie sobie tymi ciasnymi, śmierdzącymi busami. Poczekajmy jeszcze bodajże do 2016 - wejdzie ustawa transportowa i zobaczymy czy będzie Pani taka mądra. :D Jeszcze pójdziesz kobietko nie raz na pociąg. Łącznica w Kalwarii i Krzemionkach skróci czas przejazdu nawet o 20 minut, więc czas podróży będzie porównywalny z busem, zaś warunki podróży nie do porównania.
Cytować
+13 #4 Podróżnik 2015-05-13 14:57
Oczywiście że tak...akcja dobra. Kolejarze często przeprowadzają liczenia pasażerów, więc pomysł z ankietą jest bardzo dobry...co ciekawe jakiś czas temu na osiedlach i klatkach schodowych można było zobaczyć reklamę Przewozów Regionalnych z rozkładem jazdy i cennikiem. Dobry tok myślenia żeby "wyjść" do pasażera bo lata temu odnosiło się wrażenie że pasażer jest niepotrzebnym balastem. Teraz widać zmianę niesamowitą...o bsługa zawsze miła, pomocna, informująca jeżeli zapytamy na dworcach oraz pociągach. Jednym słowem REW(E)OLUCJA!!! Jak najbardziej kolej...z dzisiejszymi cenami jest konkurencyjna.. ..czas jazdy jest nieważny bo korki krakowskie robią swoje. Co do busów...to także przewoźnik którego marginalizować nie możemy...ludzie wybierają czym dojadą do pracy, szkoły i domu...Podstawo wa rzecz potrzebna w Wadowicach-przy stanek początkowy bla busów na Dworcu PKS!!! I wtedy ludzie wybór mają uczciwy. A przez przystanki na pl.Kościuszki przejeżdżać i zabierać chętnych...Zdro wy transport
Cytować
+14 #5 Wadowiczanin 2015-05-13 15:07
Ostatni powrót z InterPalm dostarczył mi niesamowitych wrażeń...negaty wnych. Mają stosunkowo dobre i wygodne autokary, miłych kierowców szczególnie tych starszych (widać podejście profesjonalne do rzeczy i przewozu osób)ale z młodymi kierowcami to już to wygląda gorzej. Jeden z nich jechał i w trakcie jazdy liczył pieniądze (banknoty)trzym ając je w dwóch rękach (na liczniku 65 km/h)a kontrował uciekanie autokaru na pobocza opierając się łokciami o kierownicę. Wkurzyłem się-następnym razem zrobię zdjęcie i wyślę mms-em do właściciela firmy. Jak płacę za usługę przewozową to wymagam tylko BEZPIECZEŃSTWA! !! Pozdrawiam
Cytować
-9 #6 Romanek 2015-05-13 20:14
Trudno będzie będzie wrócić podróżnym do komunikacji kolejowej nie pomoże nawet Pan Burmistrz Klinowski i inni miłośnicy komunikacji PKP.Zobaczymy co będzie od nowego rozkładu.
Cytować
-2 #7 reks 2015-05-14 04:53
żeby podnieść atrakcyjność koleji trzeba przeprowadzić kapitalny remont linii z wadowic do bielska podnieść prędkość min do 70km/h zmienić lokalizacje niektórych przystanków tj.obydwa przystanki w kleczy zlikwidować i przenieść je jeden w okolice ul.wałowej a drugi klecza centrum droda w kierunku stryszowa dobudować również na łazówce w wadowicach ułożyć rozklad jazdy dla podróznych a nie na wiatr a przede wszystkim pociągi gdzie można dojechac do pracy , szkół a nie tak jak teraz że nie ma pociągu przed 4 z wadowic do bielska ,kto się straty boi ten zysku nie ogląda
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.