Wygląda na to, że nie ma chętnych na budynek po starej komendzie policji w Wadowicach przy ulicy Lwows
Nie ma chętnych na kupno starego budynku po policji

Wygląda na to, że nie ma chętnych na budynek po starej komendzie policji w Wadowicach przy ulicy Lwowskiej 13. Agencja Mienia Wojskowego  niedawno wystawiła nieruchomość na sprzedaż.

Od lutego 2021 roku u Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach funkcjonuje w nowej siedzibie zlokalizowanej przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego 37 w Wadowicach. Stary budynek policyjnej komendy przy ulicy Lwowskiej 13,  w którym mundurowi urzędowali kilkadziesiąt lat, od tego czasu stoi pusty i niszczeje. Z elewacji zdjęto informacje o tym, że przez lata była tu komenda policji pozostał jedynie zarys napisu POLICJA oraz kłębowisko anten na dachu świadczący o tym fakcie.

Za czasów burmistrza Mateusza Klinowskiego były plany aby przejąć opuszczony budynek, a po remoncie uruchomić tutaj centrum organizacji pozarządowych, przestrzeń dla coworkignu i startupów. Swoje lokum mogło by mięć tu kilka wadowickich stowarzyszeń. Jednak jakiś czas temu o budynek upomniała się prokuratura, która poinformowała władze Wadowic, że planuje tutaj przeniesienie tutejszej Prokuratury Rejonowej z pomieszczeń przy ulicy Żwirki i Wigury. Te plany jednak również upadły zaś nieruchomość trafiła w ręce Agencji Mienia Wojskowego.

Budynek lata świetności ma już dawno za sobą, od jakiegoś czasu odpadają od niego elementy elewacji. Tymczasem Agencja Mienia Wojskowego postanowiła go niedawno wystawić na sprzedaż. Chętnych na razie nie ma...

Nieruchomość składa się z trzech zabudowanych działek: działa nr 3989 o powierzchni 0,0529 ha, działka  nr 51/5 o powierzchni 0,1031 ha oraz udziału ½ części w działki nr 51/7 o powierzchni 0,0827 ha. Na działkach posadowione są budynek administracyjny o pow. użytkowej: 1.619,24m2 i kubaturze 8.754,33m3, budynek warsztatowy o pow. użytkowej 233,54m2 i kubaturze 1.005,25m3 oraz wiata garażowa o pow. użytkowej 68,02m2. Na nieruchomości, za budynkiem administracyjnym, znajduje się także utwardzone podwórze, z wjazdem od ulicy Sienkiewicza.

Zgodnie z obowiązującym Miejscowym Planem Zagospodarowania Terenu, nieruchomość przeznaczona jest pod zabudowę usługową, sam budynek ujęty jest  w Gminnej Ewidencji Zabytków.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+7 #1 vulpes 2024-06-08 14:10
A IPN podwórko przekopał już??? Tam są pod garażami pochowane ofiary UB.Gdzie nasz poseł Filip???A wystarczyłoby kilka odkrywek zrobić....
Cytować
+2 #2 Jerzy 2024-06-09 14:46
Cytuję vulpes:
A IPN podwórko przekopał już??? Tam są pod garażami pochowane ofiary UB.Gdzie nasz poseł Filip???A wystarczyłoby kilka odkrywek zrobić....

Ciekawe co piszesz. Ja myślę że podczas robieniu garaży te szczatki zostały już dawno zabrane. Może trafić się tam jakas może kość ludzka.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.