Na Wiśle w Jankowicach (powiat chrzanowski) powstała zastępcza przeprawa na czas remontu mostu w ciąg
Na czas remontu ważnej przeprawy przez Wisłę powstał zastępczy most

Na Wiśle w Jankowicach (powiat chrzanowski) powstała zastępcza przeprawa na czas remontu mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 781. To trasa, z której intensywnie korzystają  kierowcy również z powiatu wadowickiego.

Ważna przeprawa, z której korzystają także kierowcy z powiatu wadowickiego, jadąc do Chrzanowa, na Śląsk czy na autostradę A4, czyli most na drodze wojewódzkiej nr 781 na Wiśle w Jankowicach (powiat chrzanowski)  lata świetności miała już dawno za sobą. Stąd decyzja Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie, która ogłosiła przetarg na przebudowę mostu. Ostatecznie wybrano ofertę firmy  Nowak-Mosty z Dąbrowy Górniczej, która prace wyceniła na nieco ponad 236 milionów złotych.

Most zostanie rozebrany, zostaną z niego tylko filary, a w jego miejsce powstanie nowy, o szerokości  ponad 12 metrów, z jednostronnym chodnikiem oraz ścieżką pieszo-rowerową, powiązaną z istniejącą Wiślaną Trasą Rowerową.

Na czas budowy powstała  dwukierunkowa przeprawa tymczasowa o długości 280 metrów i nośności do 40 ton. Obiekt jest też  wyposażony w chodnik dla pieszych. Od czwartku (23.05) kierowcy mogą z niej korzystać.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.