Wójt gminy Lanckorona podpisał umowę na budowę basenu przy szkole w Izdebniku. Inwestycja ma powstać
W Izdebniku powstanie basen. Wójt podpisał umowę na budowę

Wójt gminy Lanckorona podpisał umowę na budowę basenu przy szkole w Izdebniku. Inwestycja ma powstać do końca 2025 roku.

W październiku ubiegłego roku, tuż przed wyborami parlamentarnymi ten temat rozgrzał lokalną społeczność i media. Jak się okazało, gmina Lanckorona za przyznane prawie 13 milionów złotych z programu Polski Ład zaplanowała wybudować krytą pływalnię wraz z zapleczem techniczno-szatniowo-sanitarnym oraz łącznikiem przy Zespole Szkół w Izdebniku. To pomysł wójta Tadeusza Łopaty.

Koncept, którym pochwaliła się wtedy gmina Lanckorona na swoim oficjalnym profilu Facebook, mocno dziwił mieszkańców. W powiecie wadowickim mamy dwa takie obiekty: w Wadowicach oraz Andrychowie, a więc w dwóch największych miastach i nie da się ukryć, że te inwestycje są często pod kreską i są dotowane przez samorządy sporą kasą, aby przetrwać. Jednym słowem "to nie są tanie rzeczy" a wybudowanie ich to akurat najmniejszy problem, gorzeń z późniejszym utrzymaniem. Inni z kolei twierdzą, że pomysł jest świetny a gmina nie będzie traciła pieniędzy na dojazdy uczniów na naukę pływania do Suchej Beskidzkiej czy Wadowic, a okoliczne gminy będą prosiły o udostępnienie obiektu w Izdebniku pokrywając część utrzymania. Część z mieszkańców podkreśla, że gmina ma ważniejsze inwestycje do realizacji niż basen.

Mimo wątpliwości, Rada Gminy Lanckorona niedawno większością głosów przepchała sprawę budowy pływalni. W piątek (19.04) wójt gminy Lanckorona Tadeusz Łopata podpisał umowę na budowę inwestycji. Jej całkowity koszt to 13 420 837,50 złotych, w tym wkład własny gminy stanowi zaledwie 10%, ponieważ 90% będzie pokryte z Rządowego Funduszu Polski Ład. Inwestycja będzie obejmować budowę krytej pływalni wraz z zapleczem techniczno-szatniowo-sanitarnym oraz łącznikiem.

 

Jak mówi wójt Tadeusz Łopata, podpisanie umowy na budowę basenu to spełnienie jego marzenia. Spełniło się ono rzutem na taśmę: w wyborach samorządowych 7 kwietnia Łopata przegrał wybory na fotel wójta gminy Lanckorona. To stanowisko w maju przejmie wybrany przez wyborców Ryszard Gonet.

Basen ma powstać do końca 2025 roku.

A tak ma wyglądać pływalnia:

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.