Od kilku lat władze  Wadowic obiecują nową drogę, łącznik między ulicami Sienkiewicza i Piłsudsk
Co  słychać z obiecywanym od lat łącznikiem Sienkiewicza i obwodnicy?

Od kilku lat władze  Wadowic obiecują nową drogę, łącznik między ulicami Sienkiewicza i Piłsudskiego, który rozładowałby  nieco korki w mieście. Kiedy możemy się go spodziewać?

Od lutego  2021 roku Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach funkcjonuje w nowej siedzibie zlokalizowanej przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego 37 w Wadowicach. Policjanci mają tu o niebo lepsze warunki, niż w starym, zaniedbanym budynku przy ulicy Lwowskiej. Od kilku miesięcy Wadowice mają też wyremontowany dworzec autobusowy z piętrowym parkingiem.

W związku z tym zwiększył się tutaj ruch a jedynym dojazdem do centrum miasta jest droga od stacji paliw Moya, łącząca ulicę Sienkiewicza i Piłsudskiego. W zasadzie funkcjonuje ona dzięki dobrej woli właściciela, bo jest drogą prywatną i nie ma on wcale obowiązku jej udostępniać dla kierowców. Stąd policjanci aby dostać się od komendy do centrum miasta, muszą trochę nadrabiać, często stojąc też w korkach jak inni kierowcy.
 
Od wielu lat władze Wadowic mówią o dodatkowej, nowej ulicy, będącej  właśnie  łącznikiem  pomiędzy ulicami Sienkiewicza i obwodnicą. Przy budowie nowej komendy policji wzięto go nawet pod uwagę: nieco  bezsensowny w obecnym stanie znak STOP przed budynkiem, kiedy z prawej strony mamy tylko chaszcze i drzewa to właśnie element przyszłej organizacji ruchu. W ramach inwestycji wzdłuż nowej jezdni zaplanowano też m.in. ścieżkę rowerową, chodnik oraz oświetlenie drogowe wraz z odwodnieniem.

Urząd Miejski w Wadowicach obiecywał budowę  tego łącznika już w 2022 roku. Minęło dwa lata a wielu mieszkańców dopomina się o obiecywaną ulicę. Co słychać w  tej sprawie?

Obecnie czekamy na zatwierdzenie podziału nieruchomości gruntowych pod budowę drogi, następnie na uzgodnienie projektu przez właściwych gestorów sieci min. Tauron, WPWiK, Orange Polska, PGNiG itd,.  Po otrzymaniu podziału i uzgodnieniu projektu przez   gestorów sieci, projektant będzie mógł złożyć wniosek o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej do Starostwa. Po wszczęciu postępowania przez Starostwo Powiatowe w Wadowicach ww. wniosku, organ ten ma 90 dni na wydanie decyzji ZRI – poinformował nas Urząd Miejski w Wadowicach.

Tak więc na łącznik jeszcze trochę sobie poczekamy...

 

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+9 #1 TUK 2024-04-16 10:24
Cytuję Wiatr we włosach:
A czy władze myślą o naprawie wadowickich dróg? Karmelicka, aleja Wolności, osiedle domów przy stadionie, Podstawie....ciężko opisać ich stan ...


Slomiany Zapal obiecanego duzo sie zmiesci , pieniodze z butrzetu miasta zniakja a wykonanych inwestycji nie przybywa tylko coraz mniej .
+7 #2 Lolek 2024-04-16 11:00
Jechalem dzisiaj przez miasto to aut nadtawiane od rynku do szpitala ze jechal wiekszym autem z wedlinami to nie mial jak przejechac. Po co ta straz wiejska jak parkuja gdzie chca
+1 #3 walcz 2024-04-16 14:56
Cytat:
A czy władze myślą o naprawie wadowickich dróg? Karmelicka, aleja Wolności, osiedle domów przy stadionie, Podstawie....ci ężko opisać ich stan ...
Nie to jest jakość z łaczan zapomnialeś dodać o rozmazanych pasach dla pieszych i całym burdelu,syfie który jest
Ale pamiętaj nic nie możesz zrobić hahah takie czasy chociaż możesz lac ludzi w ryj tych którzy oddali głos na tą mende ja tak robie :D

a w tą scieme z łacznijkiem chyba nikt nie wierzy co ?:D hahah

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.