Po zimowej przerwie, na wadowickim rynku restauracje i kawiarnie stawiają już na ten sezon pierwsze ogr
Pojawiają się pierwsze ogródki. Na wadowickim rynku rusza tegoroczny sezon

Po zimowej przerwie, na wadowickim rynku restauracje i kawiarnie stawiają już na ten sezon pierwsze ogródki.

Na Placu Jana Pawła II w Wadowicach restauratorzy i właściciele kawiarni po zimowej przerwie mogą już stawiać ogródki na wiosenny i letni sezon. Urząd Miejski, do którego należy plac, nie zmienił stawki obowiązującej w ubiegłym roku. Wynosi ona 60 groszy za metr kwadratowy za jeden dzień wynajmu.

Z tej możliwości zaczynają już korzystać pierwsi przedsiębiorcy i miejsca na świeżym powietrzu cieszą się sporym powodzeniem.

Koniunktura w tym sezonie powinna sprzyjać w przeciwieństwie do lat poprzednich, kiedy panowała epidemia koronawirusa i obowiązywały różne obostrzenia. Lokale przez wiele miesięcy mogły serwować jedzenie tylko na wynos. Wiele przedsiębiorstw związanych z gastronomią z tego powody nie przetrwało tego okresu. Również w Wadowicach zamknęło się z tego powodu kilka restauracji, m.in. kultowa Wenecja.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-1 #1 V 2024-04-03 17:27
Przegonimy pisiory z Wadowic raz na zawsze!wredne mendy!
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.