Od początku akcji PIT małopolska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zwróciła podatnikom z wojewódz
Trwa rozliczanie podatków PIT. Potrwa do 30 kwietnia

Od początku akcji PIT małopolska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zwróciła podatnikom z województwa małopolskiego 1 miliard 200 milionów złotych nadpłaconego podatku PIT za 2023 rok.

Większość zeznań PIT ma postać elektroniczną, a małopolskie urzędy skarbowe obsłużyły już prawie 850 tysięcy zeznań, około 40% spodziewanych w tym roku. Rozliczenie roczne to doskonała okazja do wyrażenia zgody na e-korespondencję z urzędem skarbowym. Zawiadomienie o czekającym w e-US liście można otrzymać wtedy smsem lub e-mailem. 90% podatników małopolskich urzędów skarbowych deklaruje zadowolenie z obsługi.

Pracownicy urzędów skarbowych z małopolskiej KAS szybko i sprawie sprawdzają składane przez podatników zeznania PIT za ubiegły rok. Na salach obsługi obecnie nie ma kolejek, ponieważ większość zeznań spływa elektronicznie, poprzez usługę Twój e-PIT na www.podatki.gov.pl. Kienci chętnie korzystają z przygotowanych  zeznań rocznych. To już tradycja, że ponad 95% PITów spływa do fiskusa  elektronicznie. Rozliczenie roczne przez stronę www.podatki.gov.pldo dobra okazja do wyrażenia zgody na e-korespondencję. Dzięki temu, w razie konieczności wyjaśnienia, np. pomyłki w zeznaniu, poinformujemy o czekającej korespondencji smsem lub e-mailem.

Od 15 lutego podatnicy złożyli prawie 850 tysięcy zeznań. W tegorocznym rozliczeniu przeważają zeznania z wykazaną nadpłatą i jest ich prawie siedem razy więcej niż zeznań, z których wynika dopłata. Od początku akcji PIT małopolska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zwróciła podatnikom z województwa małopolskiego 1 miliard 200 milionów złotych nadpłaconego podatku PIT za 2023 rok. Pracownicy, którzy sprawdzają zeznania, kontaktują się z podatnikami na bieżąco, również telefonicznie.

Termin na rozliczenie podatku PIT za 2023 rok upływa w tym roku 30 kwietnia. Elektronicznie można to zrobić do północy tego dnia, natomiast osobiście – w godzinach pracy urzędów, w poniedziałki od 8:00 do 18:00 i pozostałe dni tygodnia od 8:00 do 15:00.

Podatnicy, którzy nie planują skorzystać z żadnych ulg i nie chcą modyfikować przygotowanego przez KAS zeznania, nic nie muszą robić. Takie zeznanie zostanie zaakceptowane automatycznie, jakby złożył je sam podatnik. KAS zachęca jednak, żeby podglądnąć swoje rozliczenie na www.podatki.gov.pl, żeby zdecydować o wsparciu wybranej organizacji pożytku publicznego1,5% podatku.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.