Koleje Małopolskie uruchamiają linię autobusową z Krakowa przez Kalwarię, Wadowice i Andrychów do K
Znamy rozkład jazdy i cennik linii autobusowej Kraków - Kęty

Koleje Małopolskie uruchamiają linię autobusową z Krakowa przez Kalwarię, Wadowice i Andrychów do Kęt, zaś docelowo do Bielska, Znamy już rozkład jazdy i cennik.

Jak już informowaliśmy, od środy (4.04), dzięki staraniom samorządów i dużej presji pasażerów, Koleje Małopolskie uruchamiają połączenie z Krakowa przez Kalwarię, Wadowice i Andrychów do Kęt. Docelowo ma być to Bielsko, ale ciągle trwają  rozmowy w sprawie dofinansowania z władzami województwa śląskiego.

Operatorem linii będą Koleje Małopolskie i wygląda na to, że mimo ogłoszonego postępowania , to właśnie ten przewoźnik będzie przynajmniej przez kilka pierwszych tygodni obsługiwał trasę. Przypomnijmy, że do przetargu na to zadanie przystąpiło siedem podmiotów, trzy z nich zostały zaproszone do drugiego etapu postępowania: JKA Bus z Jerzmanowic, Eurobus Polska z Malawy  oraz PKS Tarnobrzeg. Według naszych informacji, na razie nie wyłoniono jednak przewoźnika.

W czwartek (29.04) trwały testy autobusów na tej trasie.

 

Znamy już rozkłady jazdy na tej trasie, w dni powszednie będzie sześć par połączeń, w soboty, niedziele i święta - cztery. Tak to wygląda:

 

 

Przewoźnik zaprezentował również cennik i jak można porównać, jest on praktycznie taki sam jak ceny połączeń kolejowych. Przykładowo:

Kraków - Kalwaria 10,50 zł.
Kraków - Wadowice 12 zł.
Kraków - Chocznia 15 zł.
Kraków - Andrychów 18 zł.
Kraków - Kęty 19,50 zł.
Wadowice - Barwałd lub Wadowice - Kalwaria 5,50 zł.

Pełny cennik biletów jednorazowych dostępny jest TUTAJ, zaś miesięcznych TUTAJ.

Do przejazdów tą linią uprawnia także Małopolski Bilet Zintegrowany.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+8 #1 Tuareg 2024-03-29 12:34
Już wolę pociągi. Mogliby dodać 4-5 kursów więcej, szczególnie w godzinach szczytu i byłoby ok.
Cytować
+1 #2 DaG 2024-04-01 13:46
Koleje Malopolskiei urzędy bawią się w autobusy a tory mogące zapewnić wygodne i bezpieczne połączenia się marnują. Kiedy doczekamy się kolejowych połączeń na poziomie reszty kraju czy europy: z wygodnymi pociągami nie zatrzymującymi się w każdej podkrakowskiej wiosce? Przy dzisiejszej infrastrukturze podróż pociągiem do centrum Krakowa mogłaby trwać krócej niż autobusem.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.