ppłk. Wojciech Jończyk, wadowiczanin i brat byłego starosty wadowickiego Jacka Jończyka, został dyre
Brat Jacka Jończyka szefem tarnowskiego zakładu karnego

ppłk. Wojciech Jończyk, wadowiczanin i brat byłego starosty wadowickiego Jacka Jończyka, został dyrektorem Zakładu Karnego w Tarnowie.

Taka ciekawostka. Kilka dni temu dyrektor Generalny Służby Więziennej płk dr Andrzej Pecka powołał ppłk. Wojciecha Jończyka na stanowisko dyrektora Zakładu Karnego w Tarnowie.

ppłk Wojciech Jończyk to brat byłego starosty wadowickiego Jacka Jończyka. Rozpoczął służbę 1 maja 1999 roku w Zakładzie Karnym w Wadowicach jako strażnik działu ochrony, następnie z dniem 1 maja 2001 roku został przeniesiony do działu kwatermistrzowskiego, gdzie swoje obowiązki pełnił do 2006 roku. Z dniem 1 marca 2006 roku rozpoczął pełnienie służby w areszcie śledczym w Krakowie-Podgórzu, również w dziale kwatermistrzowskim. Służbę w podgórskiej jednostce pełnił do lutego 2011 roku. Z dniem 1 lutego powrócił do Zakładu Karnego w Wadowicach na stanowisko młodszego wychowawcy w dziale penitencjarnym, następnie w 2012 roku powrócił do działu kwatermistrzowskiego, gdzie z dniem 1 lutego 2019 roku awansował na stanowisko kierownika tego działu. Swoją funkcję pełnił do dnia 17 marca 2022 roku i z tym dniem został powołany na stanowisko Zastępcy Dyrektora Aresztu Śledczego w Krakowie Oddział Zewnętrzny w Krakowie - Nowej Hucie.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.