Na ulicach Wadowic pojawiły się po zimowej przerwie hulajnogi elektryczne, uruchomione tutaj przez firm
Po zimowej przerwie do Wadowic powróciły wypożyczane hulajnogi elektryczne

Na ulicach Wadowic pojawiły się po zimowej przerwie hulajnogi elektryczne, uruchomione tutaj przez firmę Bolt.

Po zimowej przerwie, na wadowickich ulicach zaczęły pojawiać się hulajnogi elektryczne do wypożyczenia. Przypomnijmy, że taka atrakcja pojawiła się w czerwcu ubiegłego roku dzięki firmie warszawskiej firmie Bolt. "Hulaje" mają tylu zwolenników ci o przeciwników, którzy, jak pokazał ubiegły rok,  zwracają uwagę m.in. na to, że ich użytkownicy pozostawiają je bezmyślnie gdzie popadnie: na środku chodnika, ścieżkach rowerowych czy nawet... w Choczence...

Aby skorzystać z hulajnogi, trzeba pobrać na swój telefon aplikację, zalogować się do systemu podając numer telefonu lub adres poczty elektronicznej i użyć karty płatniczej, z której  pobierana należność. Aplikacja ma QR kod, który za każdy razem pomoże nam nie tylko uruchomić pojazd, ale też odnaleźć go, wskazując, gdzie stoi najbliższy i w jakim stanie rozładowania jest jego bateria. Minuta jazdy kosztuje 90 groszy.

Z kolei w Andrychowie od marca ubiegłego roku działa wypożyczalnia hulajnóg firmy Tier. Tutaj "pracuje" około 150 urządzeń. Zasada korzystania jest podoba do urządzeń w papieskim mieście, tyle, że uruchomienie to koszt 3 złotych, a potem za każdy przejechany kilometr zapłacimy 69 groszy.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+21 #1 Lola 2024-03-04 13:58
Tragedia.
Cytować
+8 #2 Zenek 2024-03-04 14:02
Godzinne wypożyczenie to 54 zł
Cytować
-8 #3 Gtv 2024-03-04 15:04
Super korzystałem w zeszłym roku z osiedla na działkę szybki przejazd.
Cytować
+10 #4 ozy 2024-03-04 16:59
I po co te hulajnogi.
Będą tylko przeszkadzać.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.