Po 19 latach przewoźnik Globus zaprzestaje kursowania na trasie Zator przez Spytkowice i Brzeźnicę do
Po blisko dwóch dekadach koniec busów przez Spytkowice i Brzeźnicę do Krakowa

Po 19 latach przewoźnik Globus zaprzestaje kursowania na trasie Zator przez Spytkowice i Brzeźnicę do Krakowa.

Zła wiadomość dla pasażerów korzystających z tej formy komunikacji. Jak poinformował przewoźnik Globus, od czwartku (29.02) po 19 latach, zaprzestaje on kursów na trasie z Zatora przez Spytkowice, Brzeźnicę do Krakowa.

Powód? To co w ostatnim czasie nęka wiele firm przewozowych, czyli efekt "Polskiego ładu": rosnących kosztów prowadzenia firmy, ZUS-u, paliwa czy kosztów pracowniczych ale i też brak kierowców do pracy jak i dużą konkurencja w postaci transportu kolejowego, bo jak się okazało, uruchomienie ponad rok temu SKA (Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej) z Krakowa przez Brzeźnicę, Spytkowice Zator do Przeciszowa a od grudnia również do Oświęcimia, okazało się strzałem w dziesiątke na tej trasie.

Połączenie cieszyło się sporym obłożeniem pasażerów, głównie pracowników dojeżdżających do zakładów pracy jak i uczniów. teraz pozostało im połączenie kolejowe.

Połączenie busowe być może powróci na tą trasę, niedawno rozmawiali o tym burmistrz Zatora oraz wójtowie Spytkowic i Brzeźnicy, którzy starają się o dofinansowanie z budżetu państwa na ten cel.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.