Ze względu na fatalne warunki w budynku przy ulicy Mickiewicza 15, pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy
Fatalne warunki w kamienicy. Pracownicy PCPR przeniosą się wkrótce w inne miejsce

Ze względu na fatalne warunki w budynku przy ulicy Mickiewicza 15, pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie wkrótce przeniosą się w inne miejsce.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wadowicach od lat urzęduje w kamienicy przy ulicy Mickiewicza 15. Nie da się ukryć, że budynek, który w części należy do gminy Wadowice a w części do powiatu wadowickiego (obecnie w sądzie trwa spów w sprawie zniesienia współwłasności), najlepsze lata ma za sobą.

 

Elewacja budynku rozlatuje się, stanowiąc zagrożenie dla przechodniów. Stąd niedawno część chodnika otaśmmowano. Nie lepiej jest w środku: wilgoć, stęchlizna a także grzyb i niemiłe zapachy nie stwarzają bezpiecznych warunków do pracy urzędników. Stąd dyrektorka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wadowicach Barbara Pindel-Polaszek napisała pismo z prośbą o rozwiązanie problemu i znalezienie nowego miejsca dla pracowników.

Od dłuższego już czasu szukaliśmy miejsca na przeniesienie PCPR-u. Znaleźliśmy je i obecnie jesteśmy na etapie przygotowania umowy. Praktycznie na ukończeniu – poinformował na czwartkowej (23.02) sesji Rady Powiatu starosta Eugeniusz Kurdas na pytanie radnego Jacka Jończyka w tej sprawie.

Jak poinformował starosta, nową siedzibą PCPR w Wadowicach miałby być budynek Przedsiębiorstwa Usług Inwestycyjnych Inwado, który jest połączony z gmachem Starostwa Powiatowego w Wadowicach.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+12 #1 Grajdoł 2024-02-25 14:24
Kaliński z PiS pozwał do sądu Starostę też z PIS - od ponad trzech lat się sądzą o nasz wspólny majątek! tylko w Wadowicach! A budynek się sypie i wymaga remontu. A Płaszczyca pisze na zlecenie Kalińskiego krytyczne artykuły na Starostę...
Cytować
+24 #2 MO 2024-02-25 14:28
Stara komenda Policji też stoi i straszy. A burmistrz Kaliński tego nie widzi od trzech lat, ale jeździ po wsi i wiesza swoje plakaty i opowiada pierdoły.
Cytować
+18 #3 pomnik 2024-02-25 14:30
No to mamy Pomnik - PISU w Wadowicach imienia; Burmistrza Kalińskiego i Starosty Wadowickiego.
Cytować
+17 #4 Żal tej Kamienicy 2024-02-25 14:32
Cytuję Grajdoł:
Kaliński z PiS pozwał do sądu Starostę też z PIS - od ponad trzech lat się sądzą o nasz wspólny majątek! tylko w Wadowicach! A budynek się sypie i wymaga remontu. A Płaszczyca pisze na zlecenie Kalińskiego krytyczne artykuły na Starostę...

Czysta defraudacja i niegospodarność . Niestety znowu w Wadowicach
Cytować
+9 #5 Franciszek 2024-02-25 17:12
Jak komuś spadnie na łeb kawał tynku to kogo skarżyć starostę czy burmistrza i znowu proces bedzie trwał lata paranoja po drugie już niewiele brakuje tej kamienicy która stoi po przeciwnej stronie ulicy , komu podpadł Adaś że jest patronem ulicy z sypiącymi się kamienicami włodarze miasta chyba przykład wzięli z sporu Horeszków z Soplicami.
Cytować
+6 #6 Do MO 2024-02-25 18:40
Starą komendą policji jest nie jest już własnością własnością miasta tylko wojska ty kretynie.
Cytować
-1 #7 HAHA 2024-02-26 08:34
Ukraińcy odwołali zaproszenie dla Andrzeja Dudy na rocznicę wybuchu wojny?
Z CZEGO ON SIE TAK ŚMIEJE ????
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/ukrai%C5%84cy-odwo%C5%82ali-zaproszenie-dla-andrzeja-dudy-na-rocznic%C4%99-wybuchu-wojny-marcin-mastalerek-odpowiada/ar-BB1iTaVn?ocid=winp1taskbar&cvid=0a67e56c231b4004894ed30e6e5911d3&ei=42
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.