Jak alarmuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, rośnie liczba zwolnień lekarskich z powodu zaburzeń ps
Więcej zwolnień lekarskich z powodu zaburzeń psychicznych i zachowania

Jak alarmuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, rośnie liczba zwolnień lekarskich z powodu zaburzeń psychicznych i zachowań.

Liczba zwolnień lekarskich wystawionych w 2023 roku w Małopolsce z powodu zaburzeń psychicznych i zachowania wyniosła przeszło 98 tysięcy. Dla porównania w 2022 roku było ich 90,8 tysięcy.

Jeśli chodzi o liczbę dni absencji chorobowej w ubiegłym roku w województwie małopolskim, którą spowodowały zaburzenia psychiczne i zachowania, to przekroczyła ona 1,6 miliona. W 2022 roku natomiast wyniosła niecałe 1,5 miliona.

W całym kraju w ubiegłym roku lekarze wystawili ponad 1,4 miliona zaświadczeń lekarskich z powodu zaburzeń z tej grupy. Ubezpieczeni spędzili na tych zwolnieniach 26 milionów dni absencji chorobowej. Z kolei w 2022 roku wystawiono 1,3 miliona takich zwolnień na 23,8 miliona dni absencji chorobowej.

Do tej grupy chorobowej zaliczane są m.in. depresja, schizofrenia, nerwica, zaburzenia nerwicowe, zaburzenia osobowości i reakcje na ciężki stres.

W 2023 roku w Małopolsce 25,2 tysiąca zwolnień lekarskich wystawiono z powodu reakcji na ciężki stres i zaburzenia adaptacyjne. Niemal 19 tysięcy w związku z innymi zaburzeniami lękowymi. Na trzecim miejscu były epizody depresyjne - 17,7 tysiąca zwolnień. Kolejną częstą przyczyną eZLA były zaburzenia depresyjne nawracające – 12 tysięcy.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+4 #1 Gość 2024-02-21 13:33
Odpowiedź na to jest bardzo prosta. Ludzie odchodzą od Boga pakują się w okultyzym wschodu typu: joga, sztuki walki, rozwój osobisty i efektem tego są zawsze problemy natury psychicznej co potwierdza tysiące świadectw ludzi które można zobaczyć na youtube. Nie mówiąc już o tym że tą drogą rozsadzają sobie także rodziny i relacje, pozostając tylko w relacjach które tych ludzi niszczą i deprawują jeszcze bardziej.

Jak ktoś nie wierzy to FLAGOWYM przykładem jest Kanada w której proces ateizacji doprowadził kraj do dramatu o czym mówią osoby które z tamtą uciekły np.:
https://www.youtube.com/watch?v=FoDI2uPayiA

Tu inna historia również potwierdza to co zostało napisane:
https://www.youtube.com/watch?v=KMI1EF_akb8
Cytować
+8 #2 Wrrr 2024-02-21 15:28
Teraz różne rzeczy będą wychodziły na wierzch. Niektórzy ignorancji, opluwacze, którzy, osmieszali ludzi co mówili jak jest, mieli za nic. Niektórzy się nie podawali bo chcieli chronić naród. Widać że jednak ten cywilizowany człowiek zrobił z siebie posmiewisko i jeszcze zniszczył swoich najbliższych. Teraz za swoją ignorancje, będzie musiał zapłacić. Pan Bóg jak chce kogoś ukarać to mu rozum odbiera...
Cytować
+9 #3 Wrrr 2024-02-21 19:12
Za chwilę to dopiero będzie jazda, już piszą co szykują dla ludzi https://detektywprawdy.pl/2024/02/21/odwazny-prawnik-o-totalitarnym-traktacie-who-ktory-zakonczy-demokracje/.Trzeba pisać do posłów, i prezydenta o odrzucenie tego dziadostwa, bo zniszczą nam cała gospodarkę, i kraj, udostępniać to ludziom
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.